Закарпатська облрада просить керівництво країни переглянути та зменшити тарифи на газ

Зважаючи на численні звернення населення області з приводу різкого підвищення цін на енергоносії, обласна рада вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України щодо перегляду тарифів на природний газ для населення у бік їх зменшення.
З ініціативою ухвалення звернення виступила фракція Єдиного Центру, яка підготувала основний текст документу. Опісля його доповнили пропозиціями інших депутатів та фракцій. Рішення ухвалили 71 голосами депутатів.

У документі наголошується:
Ми, депутати Закарпатської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців області, звертаємось із приводу різкого підвищення з 1 квітня 2015 року роздрібних цін на природний газ для населення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03.03.2015 № 583.

На сьогодні, коли громадяни отримали перші квитанції на оплату спожитих послуг, до обласної ради та обласної державної адміністрації почали надходити масові скарги мешканців краю на непомірно високу плату за комунальні послуги. При цьому слід зазначити, що, крім комунальних послуг, значно зросли і ціни на продукти харчування при незмінних з початку року доходах населення.

Населення області вже не перший рік використовує природний газ для індивідуального опалення і, як показує практика, встановлений зазначеною постановою пільговий обсяг споживання на місяць (200 м3) протягом опалювального періоду не забезпечуватиме належного рівня опалення осель громадян. Тож, відповідно, вони будуть вимушені перевищувати вказаний обсяг, насамперед у приватних будинках, та сплачувати за перевищення обсягу вже за ціною 7,188 грн. за 1 м3, що негативно позначиться на фінансовому становищі громадян та значно погіршить рівень життя населення.

Запропонований урядом механізм субсидіювання не здатен компенсувати витрати найменш захищених верств населення. Крім того, енергетичний сектор так і не було виведено з тіні, а корупція залишається ключовою складовою оборудок у цій сфері.

За рік роботи уряд не зробив конкретних для реального заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії. Всі проекти, пов’язані з компенсацією на встановлення твердопаливних та електрокотлів, через корупцію залишаються винятково на папері.

З огляду на зазначене, висловлюючи думку закарпатців вимагаємо:
1. Зупинити дію постанову Нацкомісії, якими встановлено тарифи на енергоносії.
2. Знизити встановлені тарифи на газ до рівня, який здатен витримати український споживач.
3. Запропонувати реальні механізми стимулювання переходу приватних домогосподарств на альтернативні джерела енергії
4. Подолати корупцію в енергетиці, мінімізувати вплив оліхаргічних груп на цю сферу.
5. Ввести мораторій на підвищення тарифів.

Вважаємо, що це реальні кроки, які допоможуть уникнути зростання соціальної напруги та збурення серед людей. Це дозволить забезпечити стабільну роботу енергетичного сектору та зменшить залежність держави від імпортних енергоносіїв.

До звернення долучено й звернення тарифного майдану в області.

http://www.mukachevo.net

Comments are closed.