Лауреат Нобелівської премії з літератури звинуватила Росію у вторгненні в Україну

[Total: 0    Average: 0/5]

Білоруський письменник Світлана Алексієвич, яка стала володарем Нобелівської премії з літератури, звинуватила Росію у вторгненні в Україну.

 

Про це вона заявила на прес-конференції в Мінську, передає Українська правда з посиланням на Reuters.

“Це – окупація, це – іноземне вторгнення”, – заявила Алексієвич на прес-конференції.

Вона зізналася, що плакала, коли бачила фотографії убитих під час подій у центрі Києва в лютому 2014 року.

“Я люблю добрий російський світ, гуманітарний російський світ, але я не люблю російський світ Берії, Сталіна і Шойгу”, – сказала літератор.

У свою чергу, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що Алексієвич не володіє необхідною інформацією, щоб дати оцінку ситуації в Україні. При цьому він не знає, чи в курсі Путін заяви письменника, передає РИА Новости.

Зазначається, що міноборони Росії і Путін неодноразово спростовували причетність Москви до подій в Україні. Відомство відкидало звинувачення у відправці збройних сил на Донбас, а також у підтримці бойовиків за допомогою військової техніки.

Як повідомляв УНІАН, Нобелівська премія з літератури за 2015 рік присуджена білоруській письменниці Світлані Алексієвич. “За її багатоголосу творчість – пам’ятник страждання і мужності в наш час”, – повідомила постійний секретар Шведської академії Сара Даніус.

http://www.unian.ua

 

Comments are closed.