Закарпатська Міжгірщина та Сколівська РДА спільно розвиватимуть туризм

На Міжгірщині за участі представників Закарпатської та Львівської обласних, Міжгірської та Сколівської РДА, а також представників туристичного бізнесу двох областей.

Під час круглого столу обговорювалось питання щодо реалізації проекту ,,Організація автомобільного зв’язку Тисовець – Славське — Боржава”, яким передбачається організація автомобільного сполучення двох гірських територій з високим гірськолижним потенціалом.

Начальник управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації Денис Ман зазначив, що на сьогоднішній день туризм є пріоритетною галуззю для розвитку Закарпатської області. Але не зважаючи на це, існує низка важливих проблемних питань, які потребують негайного вирішення. До таких проблем перш за все слід віднести будівництво та ремонт доріг, модернізацію існуючої інфраструктурної бази, залучення інвестицій в розбудову нових об’єктів тощо. Крім того, необхідно належно обґрунтувати розвиток туристичної галузі у Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020” в цілому для Карпатського регіону.

Про важливість реалізації спільного проекту наголосила Наталія Табака –  заступник начальника управління-начальник відділу туризму та промоції департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської облдержадміністрації. За її словами, спільна реалізація проекту ,,Організація автомобільного зв’язку Тисовець – Славське – Боржава” виключно позитивно позначиться на розвитку туристичної галузі, сприятиме збільшенню туристичного потоку між областями, створить сприятливі умови для залучення інвесторів, а це в підсумку дасть змогу активізувати процес будівництва та створити нові робочі місця.

Голова Міжгірської РДА Василь Худинець, підтримуючи ініціативу по даному проекту, запропонував підписати угоду між Сколівською та Міжгірською райдержадміністраціями, і тим самим закласти першу цеглинку у “фундаменті” дружби між областями.

Реалізація проекту передбачає будівництво чотирьох кілометрів дороги між двома областями, відновлення дорожнього покриття в населених пунктах на відрізку Славське-Пилипець та Пилипець-Ізки, а також розвиток велосипедної інфраструктури на заданому напрямку.

За словами фахівців, об’єднання зусиль двох областей дозволить привабити до цього проекту схильність різних грантових програм і окрім бюджетних коштів дозволить використати на реалізацію даного проекту залучені кошти.

Проект домовилися обговорити на експертному рівні в обох областях та готувати проектно-кошторисну документацію на його реалізацію.

Закарпатська сторона представить проект під час засідання координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів 9 листопада в облдержадміністрації.

Управління туризму та курортів облдержадміністрації

 

 

Comments are closed.