15 травня католики і лютерани святкують П’ятидесятницю – Зішестя Святого Духа

П’ятидесятницю святкують у сьому неділю після Пасхи.

У день зішестя Святого Духа апостол Петро виголосив свою першу проповідь, звернувши до віри і охрестивши 3000 осіб, тому до свята зазвичай приурочують масові хрещення.

У західній християнській традиції з XIV століття свята П’ятидесятниці (Зішестя Святого Духа) та Трійця, яка святкується тиждень по тому, розділені.

П’ятидесятницю, присвячену зішестю Святого Духа на апостолів на п’ятдесятий день після Воскресіння Христа, святкують у сьому неділю після Пасхи.

У Діяннях святих апостолів розповідається, що після зішестя Святого Духа в цей день апостол Петро виголосив свою першу проповідь, звернувши до віри і охрестивши три тисячі осіб. Тому до вечірньоі меси цього дня (у День зішестя Святого Духа служаться дві меси по різному чину – у суботу ввечері і в неділю вдень) зазвичай приурочувалися масові хрещення.

У Римо-католицькій церкві це свято за своїм значенням прирівнюється до Великодня. Святкову месу П’ятидесятниці священики служать у червоних шатах – у нагадування про “вогняні язики”, що зійшли на апостолів.

http://religions.unian.ua