В Ужгороді обговорять 25 років незалежності України

За ініціативи обласної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т Шевченка 19 серпня відбудеться «круглий стіл» громадськості та науковців під назвою «25 років Незалежності України: прагнення, реалії, проблеми, втрати, здобутки та перспективи».

Назва теми передбачає цікаву дискусію. Адже – 25 років для становлення держави – цілком достатньо. Однак нині – Україна дуже далека від тієї, яка вимріювалася чверть століття тому тим, хто самовіддано боровся за її незалежність. Тоді гадалося – мине якихось 5, щонайбільше 10 років і Україна стане розвинутою європейською країною, з високим рівнем життя населення. І це не були примарні надії. Згідно оцінок, у т. ч. – міжнародних експертів (приміром, дані Дойче-банку) Україна, зі всіх пострадянських та постсоціалістичних країн мала найкращу базу для швидкого розвитку. Однак, таке не відбулося. Навпаки, нині ми на останньому місці в Європі за показником ВВП на душу населення. Є клановою, корумпованою, непривабливою для інвестицій державою. Тож, поруч із спогадами про ті буремні події, на засіданні «круглого столу» пропонується проаналізувати причини такого стану нашої держави, ще й з метою вироблення рекомендацій із вирішення проблем.

Взяти участь у заході погодилися як безпосередні учасники-ветерани боротьби за незалежність України, так і науковці, активісти нового покоління патріотів. Зокрема, візьмуть участь М. Вегеш, М. Тиводар, Е. Ландовський, М. Джанда, В. Піпаш, С. Федака, о. В. Данилаш, О. Галик, Ф. Вовканич, П. Чучка (старший), С. Федака, І. Габор та ін.

Засідання «круглий столу» відбудеться у малому залі Закарпатської облдержадміністрації (каб. № 313). Початок о. 14.00. Вхід для бажаючих долучитися до дискусії – вільний.