Москаль доручив правоохоронцям жорстко, у межах законодавства, навести лад із блокуванням українсько-словацького кордону

Незаконна акція з блокування українсько-словацького кордону має бути припинена, а проїзд автомобілів через контрольно-пропускний пункт «Ужгород» звільнений. Таку позицію обласної державної адміністрації озвучив Геннадій Москаль.

– Порядок ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією регламентується Митним кодексом, зміни до якого може прийняти тільки Верховна Рада України, – заявляє керівник області. – Кожен «пересічник», купуючи автомобіль з іноземною реєстрацією, знав, що змушений буде щоп’ять днів перетинати державний кордон. З боку ОДА було зроблено максимум для лібералізації процесу «пересічки» і принципового вирішення цього питання на рівні Верховної Ради.

Підготовлено відповідний законопроект, який переданий на розгляд народних депутатів, митникам доручено лояльно ставитися до довідок про поламки автомобілів, які відтерміновують «пересічку» тощо. У результаті законопроект вкрав нардеп Балога у розрахунку отримати за його прийняття політичні дивіденди, однак своєї бездіяльністю тільки заморозив його розгляд у парламентських комітетах. І ось тепер «пересічники» замість того, щоб примусити нардепа виконувати свої депутатські обов’язки, блокують кордон, перешкоджаючи проїзду підприємців, туристів та інших громадян, які не мають до порядку перетину кордону автомобілістами жодного відношення.

При цьому незаконна акція проводиться за участі мешканців Києва, які не мають автомобілів з іноземною реєстрацією, а також раніше судимих за шахрайство місцевих провокаторів, котрі роками ніде не працюють і не мають не те що автомобіля, а навіть «біціглів». У відповідь на таку провокацію заявляю, що відтепер жодних переговорів із «пересічниками» ОДА не проводитиме, ніяких послаблень із боку митників щодо процесу перетину кордону автомобілів з іноземною реєстрацією не проводитиметься. За блокування транспортних комунікацій передбачена кримінальна відповідальність, тому правоохоронним органам доручено жорстко, у межах законодавства, навести лад на українсько-словацькому кордоні. Шантаж обласної виконавчої влади, яка в принципі не може втручатися в правила перетину державного кордону автомобілістами, не пройде, повідомили zakarpatpost.net у прес-служба  ОДА.

zakarpatpost.net