В Ужгороді на Корзо розгулює єнот

Тварина зі смугастою гарненькою мордочкою гуляє на повідку центром Ужгорода. Господар та його улюбленець – завжди в центрі уваги як дорослих, так і дітей. Багато хто проситься просто сфотографуватися з пухнастим дивом.

Як розповів zakarpatpost.net власник тваринки, звати єнота Кузя. Незважаючи на «чоловічу» кличку, це – дівчинка. Родом вона з Тячівщини, однак мешкає в Ужгороді.

До речі, зі слів господаря, найчастіше мешканці міста саме питають про ім’я та стать єнота.

Цікаво, що живе тваринка у квартирі, але хазяїн нерідко купає її в річці. Воду Кузя дуже любить, як і гуляти на свіжому повітрі. Взагалі єнот самостійно і швидко вчиться відкривати водопровідний кран, і з цієї миті починає з кожним шматком їжі бігати до умивальника, ретельно і довго мити та полоскати харчі, і лише після цього брати їх до рота.

Як запевняє господар, його підопічна дуже охайна, а в їжі зовсім невибаглива, однак найбільше їй подобаються курячі сердечка та кукурудза.

Загалом Кузя лагідна, добра, ніжна, нікого не кусає, але й не мурчить, як кішка.

Живе Кузя не десь у клітці, а в тумбочці… набитій соломою. Там же і спить і ховається, коли хоче відпочити від зайвої уваги домочадців.

Чоловік тримає єнота у якості домашнього улюбленця і легко знаходить спільну мову з прирученою дикою тваринкою, яку вважає повноправним  членом родини.

Між іншим, на волі єноти  мешкають у розщелинах та дуплах, самі рити нори не вміють, ведуть присмерковий спосіб життя, удень сплять, а з настанням сутінок виходять на пошуки їжі. Батьківщиною смугастих є Північна Америка, але вони розповсюджені у всій Європі, в тому числі – і в Україні.

Цікаво, що в Америці єнотів називають королями сміттєвих баків, оскільки їм дуже подобається десь копатися. До того ж селитись вони люблять поблизу людських осель, що гарантує їм достатню кількість харчових відходів.

Взимку єноти сплять близько чотирьох місяців. Мабуть за це їх і зараховували раніше до ведмедів. Проте це не справжня сплячка, а просто заціпеніння.

zakarpatpost.net