6 годин робили унікальну операцію на серці в Ужгороді

Такого роду оперативні втручання в Україні здійснюють всього два-три рази на рік.

Закарпатські кардіохірурги готувалися декілька місяців, запросили із Відня для консультаційної допомоги одного з найкращих кардіохірургів Австрії професора Альфреда Кохера.

Для пацієнтки з Берегівщини операція стала чи не єдиним шансом на життя.

«Це пацієнтка з аортальним стенозом, тобто зі стандартним звуженням клапану, який веде до серця. Але є така особливість – кільце цього клапану, який є виходом зі шлуночка серця, дуже вузьке. Тому ми його будемо розширювати. Це складна операція», – розповів перед початком операції професор Альфред Кохер.

Медик пояснив що фактично потрібно поставити своєрідну заплатку із тканин перікарду, яка розширить кільце аортального клапану. Це допоможе відновити нормальну роботу серця.

Операція тривала понад 6 годин. Працювала бригада у складі 12 чоловік, серед яких два закарпатських кардіохірурги Павло Лукач і Роберт Раті та їх австрійський колега Альфред Кохер.

Пацієнтка вже за півтора-два тижні зможе повернутися додому. На черзі – період реабілітації.

Серцево –судинні захворювання на першому місці за смертністю у світі. В Україні майже дві третини смертей – саме через цю патологію. Щороку серцево-судинні захворювання забирають життя понад півмільйона українців. Профілактика, своєчасна діагностика і ефективне лікування – три складові які дозволять зупинити ріст цих захворювань.

Одним із кроків що дозволить ефективно і своєчасно надавати медичну допомогу хворим із серцево-судинними захворюваннями є відкриття реперфузійного центру в Хусті, який запрацює вже наступного року. Це дозволить швидко надавати необхідну допомогу пацієнтам при гострих станах та уникнути ускладнень, які виникають при інфаркті та інших серцево-судинних патологіях.

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.