В Ужгороді й раніше річка взимку перетворювалася на ковзанку

[Total: 0    Average: 0/5]

Днями журналісту zakarpatpost.net місцева старожилка розповіла, що за її дитинства на Ужі дітлахи також каталися на ковзанах. Було це років 70 тому.

Цікаво, але зараз ніби ті часи повернулися… і вже кілька років поспіль як для малечі, так і для дорослих річка, яку облюбували пернаті, перетворюється в морозну  погоду на льодову  арену.

До речі, нещодавно Інтернет облетіла фотографія  майже сторічної данини, на якій видно, як ужгорордці катаються на Ужі… Хтось просто, як і тепер, блукає крижаною поверхнею, хтось прямує на інший берег навпростець, а хтось просто стоїть і насолоджується погодою.

Можливо, саме тому на перилах набережної красується міні-скульптура відомого митця Тіводара Костки-Чонтварі саме з ковзанами.

Справа в тому, що свого часу художник вчився в Ужгороді і ковзанярство дійсно полюбляв.

Як наголосив сам автор скульптури Михайло Колодко, колись митець згадав про ті роки одним рядком «Я учився не дуже, проте в Ужгороді був найкращим серед ковзанярів».До речі, місце для пам’ятки обрано також не випадково – її встановлено на частині перил, що залишилася зі старого мосту, який сполучав береги Ужа в довоєнні роки, тобто, за життя Чонтварі. А ще – ужгородці завжди каталися на ковзанах саме там, біля пішохідного мосту.

Тож чим і справді обласний центр Закарпаття не місто зимового дозвілля…

До речі, мають мешканці міста ще одну безкоштовну ковзанку – на озері Кірпічка.

zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.