Що можна купити за 100 гривень в Ужгороді?

[Total: 0    Average: 0/5]

Гривня знецінюється, ціни ростуть. Про це часто можна почути на вулицях Ужгорода. Справді, 10 років тому за 100 гривень можна було купити вдесятеро більше. Але що можуть купити мешканці нашого міста за банкноту із Шевченком зараз?

Пробуємо витратити кошти розумно й економно.

Зайшовши до кількох кав’ярень, з’ясовуємо, що за 100 гривень можна випити чотири кави та з’їсти два шматочки недорогого тістечка. До речі, наявної суми для такого «ланчу» достатньо далеко не в усіх закладах громадського харчування міста. Можна, звісно, замовити суп і склянку соку, або порцію дерунів та борщ.

Отже, аби здешевити «меню», пробуємо скласти список продуктів і приготувати їжу самотужки. Підбираємо інгредієнти. Беремо 1 кг. картоплі (5-7 грн.), 1 кг. помідорів (35 грн.), 1 л. олії – 30 грн., трохи моркви, цибулі, буряка – 10 грн. І все… гроші закінчились. Не вистачило ні на каші, ні на м’ясо, яке вартує від 80 гривень.

Із одягу на ринку можна купити хіба що кілька пар шкарпеток… або кепку… бо ціна літніх майок «стартує» від 150 грн., джинсів від 400 грн., взуття – від 450 грн., а про купальник для відпочинку – годі й мріяти (обходиться приблизно в місячну зарплатню).

Із засобів гігієни скромного бюджету вистачить хіба що на найдешевші мило, шампунь та зубну пасту.

А що можна було придбати за 100 гривень 10 років тому? 10 плиток  шоколаду (по 80 коп.), 10 кг. солі (по 30 коп.), 10 кг. цукру (по 70 коп.), 10 кг. гречки (по 60 коп.), 10 кг. картоплі (по 30 коп.), 10 літрів олії ( по 1,80 грн.), 2 кг. чаю (по 4 грн. за 200 гр.), 10 хлібин (по 6 грн.), 10 літрів молока (по 90 коп.).

Утім… часи змінилися, як і наші статки.

Слід зазначити, що за 100 гривень у інших державах світу можна придбати значно більше продукції, правда, купівельна спроможність також не всюди однакова. Наприклад, у Грузії за нашу сотку можна купити 1 кг сосисок, у Білорусі – 300 грамів голландського сиру, у Росії – 1 кг. пельменів, у Греції – 1 літр оливкової олії, зате у Польщі – є шанс непогано «отоваритися», придбавши 1 кг. яловичини, 1 кг. сосисок і 1 л. олії, або в Італії – 1 кг. помідорів, 10 яєць, і 1 кг. персиків, чи, наприклад, у Австрії – 1 кг. шоколаду, півлітра пива і 300 гр. хліба, у Англії – 1 літр молока, 1 кг. яблук і 800 гр. хліба, у Австралії – 200 гр. чаю і 1 кг. макаронів, у Канаді – тушку курки, в Японії – 400 гр. креветок, у Китаї –  один літр води, 1 кг. картоплі та 1 кг. апельсинів, у США взагалі існує велике розмаїття крамниць та кафе з дешевою продукцією, скажімо, у мережі McDonalds є долар-меню, де за одну банкноту із зображенням Джорджа Вашингтона можна придбати чізбургер, 2 пиріжки і безкоштовно отримати різні соуси (при цьому у нас залишиться ще 75 грн. на наші гроші).

На жаль, в Ужгороді наразі найоптимальнішим варіантом покупки є хлібина, пляшка води, кілька кілограмів овочів та фруктів і… пластинка валідолу.

Марія УЖАНСЬКА, газета «Наш Ужгород», ексклюзивно для zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.