Найкращі лицарі Європи з′їхалися на Закарпаття. ФОТОРЕПОРТАЖ
Кращі майстри історичної реконструкції з кількох країн приїхали на VI фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» у с. Чинадійово Мукачівського району, повідомляє zakarpatpost.net.
Замок Сент-Міклош наразі перетворився на осередок культури і мистецтва епохи Середньовіччя, а втілюють її близько сотні лицарів і воїнів з України та Угорщини, гості з Білорусі та Молдови. zakarpatpost.net завітав на грандіозний фестиваль і готовий поділитися враженнями!
Атмосфера
Середньовічна! Костюми учасників, волонтерів, гостей витримані у відповідному стилі певної епохи. Навіть матеріали підібрані з тих, що вже використовували у середньовіччі. Кухня теж традиційна середньовічна – без помідорів, картоплі, кукурудзи, адже цих продуктів у середньовічній Європі ще не було.
На святі виникало відчуття, що якимось магічним чином цілі родини епохи Середньовіччя перенесли на Закарпаття у 2017 рік. Діти, наймолодшій з яких виповнилося усього 7 місяців, разом з мамами створювали неповторні образи давніх селян, містян, знаті. А чоловіки у суворих обладунках, вага яких сягала 45 кілограмів, натякали, що часи тоді були буремні. Доповнювали антураж коні у латах, середньовічна музика і брязкання кольчуг.
Враження
Найбільш видовищною частиною фестивалю стали поєдинки. Спочатку 21 на 21, а потім й інші види історичних боїв. Усю серйозність змагань глядачі усвідомили, щойно дерев′яні загорожі стали переміщуватися під натиском учасників команд. Мечі, піки, шаблі, булави, щити й металеві обладунки гриміли на увесь замковий двір. Так команди здобували перемогу у масовому бою. Після кожного етапу судді знаходили на ристалищі частини бойових костюмів – чиїсь «коліна», «лікті», рукавиці, уламки кольчуг. Не обійшлося й без травм – медпрацівнику, яка чергує на фестивалі, роботи з вибитими плечами вистачало.
Величезне захоплення від побаченого викликав той рівень щирості, який демонстрували учасники цьогорічного «Срібного Татоша». Люди, що у звичайному житті працюють вчителями, фінансистами, програмістами, перетворили своє індивідуальне захоплення на видовище для тисяч присутніх. І якщо глядачам по той бік паркану здавалося, що вони потрапили на грандіозне шоу, то з іншого боку все було майже по-справжньому – командна боротьба, тактика, стратегія для перемоги над противником.
До речі, цього року на «Битві націй» у Барселоні збірна України, здобувши перемогу над росіянами, стала чемпіоном світу з історичного середньовічного бою. Учасники збірної також зараз у нашому Чинадійові!
Особливого шарму фестивалю додає й сам замок Сент-Міклош. Будівля, що пережила купу епох і на чию долю випало багато випробувань, вистояла і тримається на рівні найміцніших воїнів. Її доля у руках небайдужих людей. zakarpatpost.net бажає, аби їх ставало все більше, і захоплюється подружжям митців Бартош, які підтримують архітектурну родзинку Закарпаття.
Далі буде…
Фестиваль «Срібний Татош» триватиме два дні, впродовж яких відбудеться кілька видовищних поєдинків, кінні виступи, дитячі бої з безпечним реквізитом, майстер-класи із гончарського мистецтва, вогняне шоу тощо. А ще для вас середньовічні кухня, музика, архітектура… За словами зарубіжних гостей, закарпатський фестиваль є одним із найпопулярніших у Європі серед аналогічних заходів. А суддя змагань з Молдови Михайло Терещенко наголосив, що українські майстри історичної реконструкції – це чудовий приклад для наслідування.
А якщо ви вважаєте, що лицарські поєдинки – це виключно чоловіча справа, то найближчим часом zakarpatpost.net переконає вас, що і дівчата в обладунках – це непереможна сила!
Катерина Ірха, zakarpatpost.net