Аеропорт «Ужгород» потребує втручання на рівні держави
Вперше за довгий період можна побачити відновлення регіональних аеропортів. У Міністерстві інфраструктури переконані, що саме вони зможуть стати базою для лоукост-авіакомпаній.
В асоціації «Аеропорти України» наголошують, що є приводи для гордості за регіональні аеропорти, але деякі, такі як «Одеса» та «Ужгород» потребують втручання на рівні держави.
Статус регіону та міста, яке має чинний аеропорт, підвищується у 2-2,5 рази
«Радує, що Запоріжжя почало нарощувати потенціал авіаперевезень, відновлюються обслуговування літаків у таких аеропортах як Вінниця, Кривий Ріг, Рівне. З’явилася потреба і можливість у населення в регіонах літати на відпочинок і в справах бізнесу, а також зацікавленість керівництва у містах, яке почало звертати увагу на аеропорти і докладати зусиль до їхнього відновлення. Статус регіону та міста, яке має чинний аеропорт, підвищується у 2-2,5 рази», – констатує Петро Липовенко.
Двигун та гальма українського авіаційного сектору перевезень
Розвиток авіаційного сектору Володимир Омелян пов’язує із нарощуванням конкуренції на ринку.
Якщо в нас багато авіакомпаній, які конкурують між собою, – маємо гарний результат. Коли конкуренції немає, маємо квиток за 500 доларів
«Якщо в нас багато авіакомпаній, які конкурують між собою, – маємо гарний результат. Коли конкуренції немає, маємо квиток за 500 доларів на 400 кілометрів відстані», – пояснює міністр.
Сергій Хижняк каже, що українці почали подорожувати, використовуючи вигідні пропозиції від туроператорів, плюс у групи людей, зацікавлених у подорожах, з’явились кошти на це. Другим фактором експерт називає розвиток авіакомпанії МАУ за рахунок перевезення трансферних пасажирів, пише Радіо Свобода.
«Це не обсяг українського ринку, а кількість пасажирів, перевезених українськими компаніями та обслужених українськими аеропортами – умовно, це іноземці», – пояснює Хижняк.
А от гальмом розвитку, на думку Петра Липовенка, є те, що й досі не підписана угода про вільний авіаційний простір з ЄС. Якщо б вона вже діяла, то не виникало б таких ситуацій, як із Ryanair, на його думку. Іноземні компанії з аеропортами змогли б співпрацювати на прямих договорах і підписувати угоди на авіаперевезення з того чи іншого регіону, пояснює Липовенко.
«Як у 2013 році була парафована угода про відкритий авіаційний простір, так на цьому все зупинилося. І сьогодні я не бачу великої активності уряду, щоб конкретно займалися цим питанням. Щось у «Фейсбук» хтось напише, але це не вирішення питання. Якщо займатися цим питанням щоденно, то його можна було вирішити ще 2 роки тому», – зауважує президент асоціації «Аеропорти України».
Зрештою, потенціал українського ринку залежить від доходів населення, переконані експерти. Тільки-но доходи почнуть зростати, компанії самі почнуть цікавитися і виходити на маршрути без якось додаткових умов для себе, вважає Сергій Хижняк.