У родині закарпатця трагічно гинули жінки: вбив шлагбаум, інші дві – розбилися на машині

Інколи чомусь доля батьків повторюється в дітей. Це – ніби  прокляття. Принаймні, пояснити за допомогою логіки дивний збіг, коли за однакових обставин у сім’ях помирають молоді жінки, важко.

У Василя Майора з Ужгорода так слалося життя, що у п’ять  років він втратив матір. Батько їхав із нею на мотоциклі і переїжджаючи через переїзд не помітив, як закривається шлагбаум.

Дерев’яна перекладина влучила прямо в голову його дружині. Жінка померла на місці. Згорьований чоловік залишився один із маленьким сином. Було важко виховувати дитину, готувати їжу, прати, прасувати,прибирати в будинку. Тож невдовзі вирішив шукати собі нову жінку. Знайшов аж через три роки. Так у Василя з’явилася мачуха. У нової родини дітей не було, але особливої любові хлопець не відчував.  У 20 років одружився і сам. Вчитись нікуди не пішов, на життя заробляв, ремонтуючи автомобілі.  Марію Василь кохав понад усе і мріяв, що тепер він точно буде щасливим.  Один за одним народилися  в сім’ї  і двійко дітей – Тиберій та Юлія. Та коли синові виповнилося п’ять, у родині трапилось нещастя – Василь потрапив у аварію, пише газета «Екстра Закарпаття».

Цікаві життєві історії читайте у газеті «Екстра Закарпаття»

Вони з Марією саме поверталися з весілля  спільних друзів. Була темна ніч. Назустріч їхав інший автомобіль і фарами засліпив чоловіка. Василь не впорався з керуванням і наїхав на дуба, що ріс біля траси. У результаті – машину розтрощив ущент, Марія одразу загинула, а в нього самого на тілі не було й подряпини. Винним визнали чоловіка, що забув перемкнути світло на фарах. Але Василеві від цього легше не стало.

Дітей забрали в село батьки Марії. А Василь почав серйозно випивати. Його не цікавило ніщо, що відбувалося довкола, навіть власні син із дочкою. Однак поступово біль вщухав і чоловік повертався до звичного ритму життя. Та й знайома, яка з моменту смерті Марії втішала  вдівця стала йому такою рідною, що він запропонував пожити разом. Чоловік знову почав працювати і перестав вживати алкоголь. Ніби все й налагодилося. Але коли він довідався, що Світлана вагітна, ніби світ перевернувся догори ногами. Більше дітей йому не хотілося, пробував змусити жінку зробити аборт. Але вона не хотіла. Тоді він сказав, що то не його дитина і вигнав її з дому. Чому так поступив – відповіді не знає досі. Просто  після втрати Марії став іншим.

«Я жорстокий!» – казав сам про себе батькові, коли той намагався переконати сина не відмовлятися від власної кровинки.

Але умовляння на чоловіка не діяли. Він так ніколи й не визнав дочку, якій зараз уже 20 років.

Невдовзі Василь знайшов собі нову дружину. На цей раз жив із нею вже не в громадянському шлюбі, а офіційно оформив стосунки. Тетяна теж незабаром завагітніла. Чомусь її закарпатцеві теж хотілося вигнати, коли дізнався про те, що вкотре стане батьком. Але не зробив цього, змирився. Після появи на світ сина Василь трохи подобрішав. Разом із Тетяною вони вирішили забрати з села і старших дітей, які на той час уже підросли.

Проте доброю мачухою нова Василева жінка нестала. Замість того, щоб приголубити сиріт, вона сварила їх і змушувала виконувати всю хатню роботу. Сина чоловік все більше залучав до свого ремесла, а дочка стала мало не рабинею Тетяни.

Щойно закінчивши школу, Юлія попросила батька зробити їй закордонний  паспорт, казала. Що хоче поїхати до Чехії,трохи заробити грошей. Василь не заперечував. Він і подумати тоді не міг, що донька назавжди втікає з дому від злої мачухи, адже з ним Тетяна була дуже люб’язною.

Утім Юлія поїхала назавжди. Вона спілкувалася з братом за допомогою Інтернету, а з батьком та Тетяною навіть знатись не хотіла. Дівчина справді стільки натерпілася, що твердо вирішила – житиме абиде, тільки не у Виноградові.

Через два роки у Чехії вона вийшла заміж і тепер у неї щаслива родина та маленька донечка Вероніка.

А Тиберій так і залишився біля батька. Він допомагав йому у всьому, хоч потай також мріяв вирватися на волю.

Юлія ж там часом робила спроби  зробити нового прислужника із пасинка. Тож якось Тиберій не витерпів і розповів батькові все знущання Тетяни над ним із сестрою.

Василь дізнався страшні речі про дружину. Тому, навіть не розмірковуючи, наказав їй пакувати валізи. І Тетяна пішла. Доля маленького Тимура згодом чомусь батька зовсім не цікавила, як і дочки, від якої він відмовився ще до народження. Та й за Юлією він теж не сумував. Із усіх дітей найдужче любив Тиберія.

«Я тебе ніколи не відпущу від себе!» – казав він синові завжди.

Це хлопця і радувало, і водночас лякало. Йому хотілося жити своїм, а не батьковим життям.

Одного разу Тиберій вирішив поговорити з Василем відверто,розповісти про те, що кроїться у нього в душі.

«Мені вже 37 років, а голу жінку я бачив лише в Інтернеті! Я ніколи не зустрічався з жодною дівчиною! Я навіть не знаю, що таке любов!» –  зі сльозами на очах зізнався він батькові.

«Тобі, синку, поталанило, що ти ніколи не кохав. Це – щастя. Зате ти не знаєш, що таке біль втрати. Тобі ніколи нетреба одружуватись! У нас у родині прокляття. Перша дружина кожного з чоловіків трагічно гине. Так було із бабусею,із твоєю мамою», – заспокоював сина Василь.

Але Тиберій наполягав на тому, що він мусить піти з дому шукати щастя,казав, що понад  усе на світі хоче сім’ю і дітей.

«Буде тобі жінка! – рішуче заявив Василь. – Але залишишся тут!»

Хлопець тоді ще не знав, що має на увазі батько.

А за кілька місяців у хаті з’явилася Лариса.

«Сусіди перешіптувались, мовляв, егоїст, собі вже четверту привів, а синові не дозволяє у місто за продуктами піти, не те що дівчину додому привести.

Але нова жінка була не лише офіційною дружиною  Василя. Вона  мала задовольняти сексуальні фантазії як чоловіка, так і пасинка, на чотири роки старшого за неї саму. Валсне на таких умовах вона й потрапила в родину Майор.

Люди почали помічати дивні стосунки Лариси з Тиберієм і коли вона завагітніла всі лише й говорили про те, що незрозуміло, хто ж буде батьком немовляти.

Невдовзі жінка народила дочку. Час ішов, дитина підростала і їй однаково раділи як Василь, так і Тиберій.

Та якось Василя прихопив поперек. Медики призначили курс лікування і порекомендували залишитися в лікарні.

Син із Ларисою двічі на день їздили до нього, привозили їжу. Дитину тим часом залишали на сусідку.  Але одного разу вже майже перед самим мед закладом у їхній автомобіль врізалась вантажівка. Із машини нічого не залишилося. Тиберій коли прийшов до тями, уже лежав на лікарняному ліжку з переломами ніг та ребер.

«Як вона?», – одразу запитав медсестру, коли відкрив очі.

«Померла», – тихо відповіла незнайомка.

Хлопець знав, що відповідь буде саме такою… Він пам’ятав слова батька.

Тиберій довго не міг оговтатись від того, що трапилось.

Але батько заспокоював:

«Тепер ти вільний! – сказав він синові Василь. – Роби, що хочеш. Прокляття більше діяти не повинно».

Світлана ТИМЧИК, газета «Екстра Закарпаття», ексклюзивно для zakarpatpost.net