Експерт: Якщо річка забудована, забита її проточність, якщо будуються малі ГЕСи, то масштаби повеней збільшуються

[Total: 0    Average: 0/5]

Хижацьке вирубування лісу в Карпатах негативно відобразилася не тільки на масштабності паводків в регіоні, а й на кліматі і екосистемі всієї України.


Про це в ефірі ObozTv заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Про це пише hvylya.net.

«Вже протягом 20 років Україна, західні регіони країни, страждають від паводків. І їх масштаби могли б бути значно меншими. Це природне явище: збільшується кількість опадів, води в річках, і вони розливаються в своїх заплавах. Але якщо річка забудована, забита її проточність, якщо будуються малі ГЕСи, то масштаби повеней збільшуються », – констатувала вона.

За її словами, лісистість Карпат допомагала розтягнути на всю весну танення снігу в горах.

«Найстрашніше від вирубки цілих схилів – ці ліси забирали на себе вологу. Наприклад, якщо взимку там випадав сніг, то тільки в травні він там починав танути. Тобто, коренева систем лісу надовго затримувала вологу, вся вода під першими променями Сонця не злітала в річки », – зазначила еколог.

Також Тімочно підкреслила важливість Карпат для всієї України.

«Вирубка лісів – це суттєва проблема не тільки карпатського регіону. Карпати – це кліматотвірний чинник всієї України. Вологе карпатське повітря потім Поліссям переходить на схід і південь. Звідки чорноземи беруть вологу? Знищуючи карпатські ліси, ми знищуємо не тільки Карпатам, а знищуємо всю країну », – підсумувала вона.

zakarpatpost.net

Comments are closed.