Експерт порівняв наші ціни з польськими. Що де дорожче?

Асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала вартість фруктів на ринках “Столичний” (Київ) і “Броніше” (Варшава) за перші 20 днів січня 2018 року.

“Кілограм апельсинів на “Столичному” можна купити за 40 гривень, а на “Броніше” – 32 гривні. Таким чином, в Україні цитрусові подешевшали на 5 гривень. У Польщі ціна практично не змінилась”, – написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Мандарини та лимони після новорічних свят подешевшали в Україні. Однак подорожчали у Польщі.

“На ринку “Столичному” за кілограм лимонів потрібно викласти 38 гривень. Мандарини коштують 35 гривень за кілограм. Поляки купують лимони по 38 гривень за кілограм, мандарини — по 33 гривні. В Україні лимони подешевшали на 7 гривень, мандарини — на 5. У Польщі вони подорожчали на 1 гривню”, – заявив експерт .

З початку січня істотно подорожчали банани через підвищення вартості на міжнародних ринках. Водночас на подорожчання бананів вплинув нестабільний курс національної валюти.

“На київському ринку банани коштують 37 гривень за кілограм. На варшавському – 34 гривні. Так, в Україні за січень фрукти додали в ціні 7,5 гривень. У Польщі всього 1,8 гривню”. Вітчизняні яблука на “Столичному” ринку в середньому коштують 15 гривень за кілограм. Тоді як на “Броніше” – 49. За перші дві декади січня на київському оптовому ринку ціна піднялась на 2 гривні. У Варшаві вартість зросла на 10,1 гривень”, – наголосив Дорошенко.

zakarpatpost.net