Як економлять забудовники на якості житла для закарпатців

[Total: 0    Average: 0/5]

В Україні продовжує зростати собівартість будівництва.

Через стрибок курсу долара, подорожчання будматеріалів і збільшення зарплатного фонду. Водночас деякі забудовники заманюють покупців дешевими квартирами. Пропонують за квадратний метр заплатити 10, а не як інші – 12 тис. грн.

“Щоб здешевити собівартість будівництва, забудовники часто замінюють будматеріали більш дешевими аналогами. Так, для утеплення використовують не мінеральну вату, як передбачено за технологією, а пінопласт. Тоді будівля стає не тільки більш холодною, а й небезпечною. Під час пожежі пінопласт дуже швидко горить”, – каже урбаніст Григорій Мельничук, пише Минфин.

Будівельники експериментують з матеріалом для зведення стін.

“Найбільшою популярністю користуються керамічні або газобетонні блоки. Якщо ціна газоблоків варіюється від 1260 до 1300 гривень за кубометр. То керамоблоки коштують дорожче – в середньому 1750 гривень за кубометр. Щоправда вони виготовлені з натурального матеріалу, який на 100% стійкий до спалаху, має низьке водопоглинання і хорошу паропроникність”, – говорить директор з розвитку компанії Novbud В’ячеслав Павлов.

Він наголосив, що забудовники часто економлять на гідроізоляції. Результатом чого може бути затікання покрівель і цокольних поверхів. Крім того, енергоефективність будинку залежить від кількості камер у віконному профілі, кількості склопакетів, якості фурнітури. Якщо необхідних норм не буде дотримано, українцям доведеться переплачувати за газ взимку.

Інший поширений спосіб заощадити – по-максимуму зменшити житловий простір.

“Наприклад, часто збільшують кількість квартир на сходовому майданчику. Особливо, в будинках економ-класу. Є випадки, коли на одному поверсі розміщують по 10 квартир. Метражі самих апартаментів при цьому не змінюються, але планування складається так, щоб економити місце”, – каже глава агентства “Евро-рейтинг” Григорій Перерва.

Часто у будинку з великою кількістю квартир будують лише один ліфт. У години пік мешканцям доводиться вистоювати чергу до нього.

“До 15-20% економії на об’єкті дає інфраструктура. Так, у деяких новобудовах немає не просто підземного паркінгу, а достатньої кількості паркомісць. Парковки нерідко облаштовують біля дитячих майданчиків. Тоді двір перетворюється в проїжджу частину”, – пояснює Григорій Мельничук.

Для будівництва школи в середньому потрібно від 1 га землі, дитячого садка на 150-200 місць – близько 0,5 га. При цьому територія в 1 га дозволяє звести 25-поверховий будинок на 350-400 квартир. Це приблизно відповідає 25 тис. кв м житлової площі.

zakarpatpost.net

Comments are closed.