Як Гройсман вчив фразу «Jó napot kívánok!» і як діти з угорськомовної школи зубрили слова: «Я розмовляю українською!» ФОТО

Перед приїздом Володимира Гройсмана в Ужгород, до цієї події готувалися.

Місто чистили, дороги лагодили. А в день візиту, зі школи №10, що є угорськомовною, таємниче зник угорський прапор. Чи хтось його поцупив, чи високе освітянське кервництво наказало його заховати, що найбільш ймовірно, залишається лише здогадуватися.

А ще напередодні дітей тренували зазубрити фразу, що вони вільно розмовляють українською, хоча деякі учні навіть не усвідомлювали значення того, що вчать.

Та як би там не було, а глава Уряду зробив висновок, що угорські діти вільно володіють українською і проблем немає.

– Україна – багатонаціональна й багатокультурна країна, і це особливо відчутно на Закарпатті. Ми велика європейська нація, яка створює такі умови, щоб усі громадяни вільно володіли державною мовою, і водночас поважаємо право національних меншин на свою ідентифікацію, в тому числі навчання рідною мовою. Як приклад цього твердження може бути 10-та угорськомовна школа Ужгорода, учні якої навчаються своєю рідною мовою і вільно володіють українською.

Крім того, аби бути ближче до народу, Володимир Гройсман навіть привітався з дітьми угорською: «Jó napot kívánok!», вивчивши фразу дорогою  з аеропорту.

Далі, як повідомила прес-служба Закарпатської ОДА, коментуючи питання щодо створення об’єднаних територіальних громад, В.Гройсман зазначив:
– Є різні варіанти створення ОТГ, хтось відстоює одні й не погоджується з іншими. Я вислухаю аргументи всіх сторін, щоб проаналізувати недоліки й переваги. Поки що на Закарпатті немає повного порозуміння між різними гілками влади, однак питання слід вирішувати саме на рівні області.
В ході робочої поїздки Прем’єр-міністр також проінспектував ремонт міжнародної автодороги М-25 «КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші» в Ужгородському районі, яка перебуває на балансі Служби автомобільних доріг України. Автодорогу капітально не ремонтували понад 30 років, тому її покриття давно зношене. Уже заключено договір із переможцем тендеру на суму 275,5 мільйонів гривень, із яких цього року буде освоєно 100 мільйонів. Ремонт проводиться за сучасними технологіями і з суворим контролем якості…
Заключним пунктом робочої поїздки глави кабміну стало ПрАТ «Єврокар» у Соломонові, де відбулася зустріч із найбільшими підприємцями з іноземним капіталом, що працюють на Закарпатті.
– Наша стратегічна мета – добитися зростання економіки на 5 відсотків, – наголосив В.Гройсман у своєму вступному слові. – Це неможливо зробити без притоку іноземного капіталу й створення нових робочих місць, тому ми робимо максимум для захисту бізнесу й інвестицій. Політика уряду – постійна дерегуляція й скасування зайвих перешкод. Я категорично не сприймаю факти, коли контролюючі органи перевищують повноваження й намагаються тиснути на бізнес. У всіх цих випадках завжди стою на боці підприємців…
– Закарпаття – прикордонна область, тому в нас маса підприємств з іноземними інвестиціями, – зазначив на зустрічі голова ОДА Геннадій Москаль. – Однак зараз ми спостерігаємо парадоксальну картину. Через високі мінімальні зарплати в країнах Євросоюзу крупний бізнес намагається переносити свої підприємства за межі ЄС. Але багато хто вибирає не сусідню Україну, а Пакистан, Індонезію, Камбоджу й інші віддалені країни. Ми хочемо, щоб ви розповіли про ті проблеми, з якими іноземні інвестори стикаються в Україні. Бо знаєте їх із власного досвіду. Ми зараз знаходимося на одному з найпотужніших підприємств Закарпаття – ПрАТ «Єврокар». Воно почало свою роботу в мою першу каденцію на Закарпатті в 2001 – 2002 роках і довело, що може бути успішним впродовж багатьох років. І тепер нам спільно з урядом слід зробити все, щоб Закарпаття зокрема і Україна загалом знову стали привабливими для іноземного капіталу…

zakarpatpost.net

 

 

Поширити