Куди закарпатцям відправити дитину на канікули і скільки це коштує

В Україні масово відкриваються табори, які не схожі на “радянські” і “державні”. Головна “фішка” – тематичні зміни

Ще 5-6 років тому знайти хороший літній дитячий табір було проблемою. Державні установи “зникали” щороку десятками, та й якість відпочинку в них часто не задовольняла запити сучасних батьків і дітей. Приватні дитячі установи літнього відпочинку тільки почали з’являтися, але в зв’язку з дефіцитом відлякували багатьох захмарними цінами, пише Сегодня.

Останніми роками літній дитячий відпочинок активно розвивається. За словами туроператорів, щороку з’являються нові дитячі табори або збирають дитячі зміни на базі цілком “дорослих” готелів і баз відпочинку. Також у великих містах сьогодні масово організовують денні табори. Вони можуть розміщуватися як в екологічно чистих місцях, так і в самому місті – в центрах розваг, творчих студіях або в спеціально орендованих приміщеннях. В результаті вибір цікавого літнього відпочинку для дітей сьогодні став набагато ширше, ніж був ще кілька років тому. Причому є як цілком бюджетні варіанти, так і віп-заклади, що пропонують дітям “п’ятизірковий” відпочинок.

Гори і моря

Діти, яких батьки не бояться відпускати далеко від домівки, влітку вирушають або на Західну Україну, або на південь, до моря. Тобто основні напрямки дорослого і дитячого відпочинку збігаються, кажуть турагенти.

ССеред таборів на узбережжі Чорного і Азовського морів є як будівлі радянських часів, так і нові.

“Наприклад, табір “Бригантина” в Скадовську завжди був дитячим табором. Але там все одно проводилися ремонти, реконструкції. А ось “Артеку”, який тепер перебуває на материковій частині, відвели нещодавно побудовані будівлі в Буковелі. В принципі, більшість таборів як в Карпатах, так і на морі – в Затоці, Грибівці – розташовані в повністю реконструйованих або нещодавно побудованих будівлях”, – розповідає керівник відділу “Україна і країни СНД” туристичної компанії “PanUkraine” Людмила Прус.

Одним з істотних плюсів старих таборів організатори дитячого відпочинку називають великі території. Нещодавно побудовані дитячі табори таким простором похвалитися не можуть. Зате у них частіше можна зустріти зручності в номерах і басейни на території.

“За моїми спостереженнями, побутові зручності більше турбують батьків, ніж дітей. Звичайно, якщо дитина живе в 5-зірковому готелі, ціна за путівку виходить набагато більше, ніж в інших таборах. І при цьому програма як в дорогому, так і в дешевшому таборі може бути практично однаковою”, – розповідає Людмила Прусс.

Оскільки чорноморське узбережжя давно і щільно забудовано, тут менше можливостей для появи абсолютно нових об’єктів. А ось в Карпатах і на Закарпатті нові табори відкриваються практично щороку.

У більшості сучасних дитячих таборів зміна триває 14 днів, тоді як раніше дітвора відпочивала 18-21 день. До вартості дитячої путівки входить проживання, 5-разове харчування, розважальна програма та страхування. Розкид цін за двотижневий дитячий відпочинок цього року – від 7500 до 37 000 грн.

Порівняно з минулим роком, дитячий відпочинок подорожчав цього літа на 10-15%. Переважно за рахунок зростання цін на продукти харчування і частково – через підвищення зарплат співробітникам.

Табір за інтересами

Яскравим трендом останніх кількох років стали табори з тематичними змінами, або зі змінами “за інтересами”. Сьогодні саме такий відпочинок пропонують дітям більшість літніх таборів.

У багатьох таборах кожен нова зміна має свою спрямованість. Наприклад, в одному з дитячих закладів в чорноморській Грибівці на першій зміні зібралися любителі спорту, на другу тут чекають тих, хто мріє спробувати себе в шоу-бізнесі (юних співаків, акторів, музикантів), на третій навчатимуть премудростів бізнесу, потім зберуть початківців журналістів тощо. Вартість кожної зміни – 13-14 тис. грн. В іншому таборі, в Бучі під Києвом, тема першої зміни – шоу-бізнес, другий – спорт, потім дітей навчать майстерності фотографії, допоможуть з вибором професії, розкажуть, що таке стартапи. Ціна за путівку на одну зміну – 15 тис. грн.

“На Західній Україні відкриваються бази відпочинку, які не мають свого джерела з мінеральною водою. Але вони приваблюють туристів хорошими програмами. Проводять як походи в гори (тури з “виживання”), так і курси розмовної англійської мови. Організовують “школу лідерів”, творчі і спортивні зміни”, – перераховує Людмила Прус.

Багато таборів вибирають одну тему на весь сезон. Точніше, спеціалізуються на якійсь одній спрямованості. Скажімо, в одному з таборів в Яремче (Івано-Франківська обл.) збирають креативних і талановитих хлопців на творчі фестивалі. Інший табір в Карпатах позиціонується як мовний і спортивний (англійська + екстрим). На Чернігівщині є табір для футболістів-аматорів. На Одещині – табір від кіношколи. На Миколаївщині – табір для любителів коней, табір, який навчає скелелазіння, рафтингу і дайвінгу. Є табори для ерудитів, для любителів квестів, юних техніків. Перераховувати можна нескінченно. Ціни на путівки до “стаціонарних” таборів, розташовані в курортних зонах, стартують від 7 тис. грн. До наметових таборів – від 5 тис. грн.

Табір біля домівки

Якщо відпускати далеко від домівки дитину незвично або дорого, можливо, цікавішими виявляться табору біля того міста, в якому живете. Або навіть в самому місті.

“Приміські” табори сьогодні є практично в кожній області України. І теж на різні “смаки” (можна вибрати тематичну зміну).

Деякі організатори влаштовують короткі зміни для малюків – по 3-4 дні, щоб дитина “відчула смак самостійного життя” але не встигла скучити за родиною. Вартість такої “міні-зміни” може становити від 2 тис. грн.

У містах все більшого поширення набувають денні табори, де дитина може провести час з ранку до вечора, а може – всього півдня. Наприклад, в Києві є багато денних таборів для майбутніх інженерів і програмістів, для логіків, акторів і художників. Є денні табори, де в ігровій формі вивчають мови (англійська, польська, німецька та ін.). Вірніше, більшість мовних таборів націлені не так на навчання, а на розвиток розмовної мови і зняття “мовного бар’єру”. Вартість навчання в денному таборі може становити менше 2 тис. грн.

zakarpatpost.net