Вхід у ліс платний, по гриби – не можна. Наша землячка про життя у США

Ольга Лухова, яка працює та живе у Кремнієвій долині у Каліфорнії, зі свого досвіду розповіла про мінуси життя у США. У країну дівчина переїхала з Черкас, пише gazeta.ua.

У ліс за гроші

“Усі ліса та парки загороджені. Щоб заїхати потрібно платити гроші. На території чисто, є громадські туалети. Коли в Україні хочеш піти по гриби ні в кого нічого не запитуєш. В США для цього потрібно отримати дозвіл, вказати конкретний участок лісу. Теж саме із кемпінгом. Розбивати палатки можна лише на спеціально обладнаних місцях”.

Кредитна історія

“В Америці, коли користуєшся кредиткою, постійно думаєш скільки відсотків від суми витратив. Все відслідковується. Наприклад, якщо маю кредитку на 10 тисяч доларів і з них три тисячі витрачу, це буде мінусом у моїй кредитній історії. Коли буде потрібно зняти нову квартиру, власники обов’язково перевірять платоспроможність. Для цього подивляться кредитну історію. Якщо часто знімаєш кредитні кошти і вчасно не повертаєш — до тебе, як до орендаря, низький рівень довіри”.

Політична коректність

“Якось їхала у місцевому метро. Зайшла в вагон і сіла. Відчула, що в салоні тхне фекаліями. Побачила афроамериканця. Скоріше за все, це був бомж, який обрав вагон, як тимчасове житло. Справив там свою нужду. Але, через колір його шкіри, люди сиділи у вагоні і боялися вийти, щоб чоловік не образився. Коли приїхали в Сан-Франциско, хтось викликав поліцію. Правоохоронці зайшли в вагон і, вибачаючись за порушення спокою, почали просити чоловіка вийти з вагону.

Ще одна ситуація сталася на пероні. Підійшов чорношкірий і жбурнув в обличчя пачкою чіпсів. Йому здалося, що я на нього дивилася. Частий випадок, коли у транспорті афроамериканець провокує людей з білою шкірою. Навмисне підходить поближче і штовхається. Коли людина не витримує і тручає його у відповідь, починає кричати, що це расизм. В результаті, ні в чому не винний світлошкірий отримує штраф. Нерідкість, коли чорношкірі заробляють таким спорбом гроші” .

Американцям, які більше трьох років живуть на Алясці, щороку виплачують від $1 тис. до $2 тис. дивідендів. Це гроші від продажу нафти, які отримує кожен член сім’ї. Про це Gazeta.ua розповідає Анастасія Боен із Луцька, яка живе а американському місті Анкорідж.

zakarpatpost.net