Чому в Виноградові на третій день після пологів померла дівчинка

Як стверджує керівник ромського правового офісу Давид Богар, персонал пологового не повідомив в поліцію про смерть немовляти.

Колектив ромського правового центру відвідав пологове відділення Виноградівської районної лікарні. За словами керівника ромського правового офісу Давида Богара до них звернулася породілля, яка попросила вивчити питання раптової смерті новонародженої дівчинки, яка померла на 3-й день після пологів у вказаному відділенні лікарні, пише Голос Карпат.

“Близько 13.30 хвилин 23 серпня колектив правового центру піднявся на 4-й поверх будівлі, що розташована на території райлікарні, де опинилися перед зачиненою на замок металевою огорожею (гратами), яка являється входом до пологового відділення. Простоявши близько 10-ти хвилин перед “гратами” до пологового відділення, з іншої сторони огорожі з’явилася медсестра, якій я задав запитання про те, чи можна пройти до завідувача пологового відділення. Вказана медсестра повідомила, що завідувач зайнятий, потрібно зачекати. Тоді, я запитав від медичної сестри чи довго потрібно чекати. На це сестра відповіла: “ СКІЛЬКИ ТРЕБА БУДЕ, СТІЛЬКИ Й БУДЕШ ЧЕКАТИ !!!….”– пише Давид Богар.

Чоловік наголошує на тому,  що породіля немає жодних ідентифікуючих особу документів, а члени правового центру прийшли до пологового відділення, саме з метою допомогти лікарям у вирішенні питання оформлення документів про смерть немовляти….

“Ось так привітно нас зустріли в пологовому відділенні Виноградівської районної лікарні….. Після цього, ми попрямували до заступника головного лікарі п.Довжанчук О. В ході розмови, вона повідомила нам про те, що дійсно є проблеми з ідентифікуванням особи породілі та неможливістю у зв’язку з цим оформити належним чином медичну документацію про смерть немовляти, після чого направила нас до  ЦУПИК В. По дорозі до прозектури (моргу) Виноградівської районної лікарні, я зробив дзвінок на лінію “102” та повідомив про смерть немовляти у пологовому відділенні Виноградівської районної лікарні” – пише пан Давид.

Як стверджує Давид Богар, під час розмови з диспетчером лінії поліції,жінка повідомила про те, що лікарі чомусь не повідомляли поліцію про смерть новонародженого немовляти. Тобто чоловік був першим, хто зателефонував з цього приводу до поліції.

“Отже, зрозумівши “заскулісся” ситуації пов’язаної зі смертю новонародженого немовляти в пологовому відділенні Виноградівської лікарні, до прозектури (моргу) з документами ми не дойшли… Тому, просимо начальника Головного управління Національної поліції у Закарпатській області п.Стефанишин Р.І. та прокурора Закарпатської області п.Гаврилюк В.О., зареєструвати кримінальне провадження з приводу смерті у пологовому відділенні Виноградівської лікарні новонародженого немовляти (дівчинки), перевірити питання недбалості лікарів під час пологів та післяпологовий період, провести розтин та призначити судово — медичні експертизи, із залученням спеціалістів з Головного бюро судово — медичної експертизи м.Києва, притягнути винних осіб до відповідальності. Окрім цього, звертаємось до виконувача обов”язків Міністра охорони здоров”я України Супрун Уляни Надії та просимо прибрати встановлені на вході до пологового відділення Виноградівської районної лікарні металеві грати та зробити вільним вхід до відділення” – підсумував Давид Богар.

zakarpatpost.net