Обласний нарколог розповів, чому закарпатці отримують задоволення від алкоголю

Про це та інше у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» ми говорили із головним лікарем Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Василем Кручаницею.

Кажуть, що алкоголь відповідає за центр задоволення. Це правда? Але ж воно дуже тимчасове.

– Не лише алкоголь. Але перша стадія сп’яніння – ейфорична, більшість вживає алкоголь якраз заради неї. Деколи мене питають, як пити і не п’яніти.

Я ж питаю: «А навіщо тоді п’єте?» Отже, під час легкого сп’яніння людина відчуває розслаблення, позитивні емоції, комфорт, не думає про проблеми. Але ця стадія проходить і наступає друга. Тоді людина стає загальмована і агресивна, створює конфлікти, з’ясовує стосунки. Відтак починається третя стадія, яка супроводжується інтоксикацією. Тож контролювати ці процеси важко. Для тих, хто страждає на алкогольну залежність, перша стадія мало відчутна, у них є симптом першої чарки, коли вони не можуть зупинитись.

– Чому після пияцтва багатьох тягне похмелитися?

– Похмільний синдром виникає у тих, хто має алкогольну залежність. Якщо людина наступного дня після застілля для того, аби прийти до тями, мусить випити, їй треба звертатися до лікаря.

Правда більшість людей цього не усвідомлюють. Дехто каже: «У мене проблем немає. Я можу прийти на весілля, випити літр горілки і після цього добре себе почуваю». Я ж відповідаю, що радіти немає чому, бо тоді в людини збільшена толерантність, що свідчить про те, що в неї вже друга стадія алкогольної залежності. Після цього може настати третя стадія, коли толерантність, навпаки, знижена. Але коли саме – залежить від індивідуальних особливостей організму. Закінчується все тим, що від 50 грамів людина стає п’яна.

zakarpatpost.net