Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 3 лютого

День на Закарпатті був багатим на події.

Газета «Неділя» відзначила своє 15-річчя. Для коня це забагато, для людини – замало. А для газети? 

Була у нас «Закарпатська правда», найстаріша газета краю, заснована ще 1920 р., проте до сторічного ювілею не дожила. Її молодша посестра «Молодь Закарпаття» ледве проіснувала піввіку. Зараз у вільне плавання відпустили «районки». Ну це приблизно як кинути кошенят з палуби прямо у розбурханий океан, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Зо два десятки обласних газет, славних донедавна, вже припинили вихід. Багатьох підкосила криза рекламного ринку 2008 – 2009 р. «Неділя» на цьому тлі як в анекдоті: «Не дочекаєтесь!» Тобто газети ближче до коня – не тільки тривалістю життя, а й незламністю, а ще тим, що усі прагнуть на них проїхатися. Кажуть, ніби коня можна убити нікотином з однієї цигарки. Убити газету ще простіше – байдужістю. Тому кожна бореться за читача. А той інколи і сам не знає, чого хоче. Як у новелі Мирослава Дочинця «Хліб і шоколад»: одним треба поживного, іншим – солодкого. «Неділя» орієнтується на десяток різних смаків. Вона живе разом зі своїм читачем, змінюється з ним, зачаровується і розчаровується, мудрішає і молодіє душею водночас.

Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» побував у Києві на революційній виставі за п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями». Неймовірне дійство проходило в «Театрі на Подолі, що вже символічно, адже знаходиться він під Лисою горою, місцем, куди сходяться босоркані з усієї України.

Сама вистава кардинально відрізняється від усіх, побачених раніше, але про це – трохи згодом.

А, що цікаво, у буфеті, перед початком показу можна було придбати страви, зроблені спеціально до цієї вистави.

І вони вражали. Наприклад, у меню був салат у тарталетках, оселедець із лимоном, холодець у 50-грамових стаканчиках, корнішони, завернуті у сало на скибках чорного хліба. Страви всі оригінальні як на смак, так і на вигляд.

Саму ж виставу її творці назвали фейковою. І справді вона перевертала свідомість уже з перших хвилин.

Працівники  газет «Неділя Закарпатські новини», «Закарпатські оголошення» та «Робота і навчання» стали учасниками мегатренінгу Іцхака Пінтусевича-2019 «Дій! Живи! Впливай! Люби! Багатій!», аби бути ще кращими, цікавішими для читачів та рекламодавців, аби вражати, надихати земляків.

Подія проходить у одному з найбільших залів України – «Палаці спорту»! На тренінг зібралося більше 5 тисяч учасників з усієї держави. Це – неймовірна кількість людей, які хочуть змінюватися,   вдосконалюватися та робити світ довкола себе кращим, отримати новий погляд на старі речі, знайти свіжі ідеї для вирішення важливих питань.

У Палаці спорту, де раніше проходило Євробачення, 16 чемпіонатів світу, близько 30 чемпіонатів Європи, 30 Єврокубків, величезна кількість концертів, чемпіонатів та інших подій, зараз виступають провідні тренери та топ-експерти, які розповідають про власний досвід, діляться секретами свого успіху.

Також розігрується автомобіль, проходить яскраве шоу, а організатор каже, що його професія – допомагати людям реалізовувати мрії.

ogoloshennya.net – закарпатський сайт оголошень та реклами.

На сайті можна безкоштовно подати оголошення про продаж нерухомості, автомобіля, домашніх речей, будівельних товарів, інвентарю для відпочинку та розваг, про знайомства та пошук партнера.

На сайті ogoloshennya.net щодня з’являються нові оголошення на різноманітну тематику, які переглядають користувачі з усієї України, а також із країн Європейського Союзу та США.

Отже, якщо вам потрібно продати чи купити будинок, квартиру, дачу, присадибну ділянку, ділянку під будівництво,  гараж, орендувати або видати житло чи приміщення під бізнес, знаходьте покупців чи омріяну нерухомість на сайті ogoloshennya.net.

Подавайте оголошення і насолоджуйтесь успішним результатом.

Подати оголошення легко і просто.

Також ви можете замовити рекламу на сайті ogoloshennya.net, телефон/viber: (050) 222-50-50,  (067) 666-90-90.

Самір каже, що потяг до малювання мав завжди. У сиротинці опинився в 6 років. Творив часто просто так, виручав рідних.

Зараз у нього немає ні житла, ні майстерні, тож малює в Ужгороді посеред вулиці. Коли йде дощ або сніг – у пасажі.

Продає роботи біля пішохідного мосту. Останнім часом, за його словами, продав близько шести десятків.

«Над собою потрібно постійно працювати», – запевняє Самір Титичко.

Після закінчення навчання у Свалявському дитячому будинку хлопець вступив до Ужгородського профтехучилища, а коли отримав диплом – залишився без житла. Ще гірше – невдовзі загубив паспорт. Працевлаштуватися він не може, ночує на лавиці посеред вулиці.

Журналіст Василь Ільницький хоче допомогти йому вступити до Ужгородського художнього коледжу, аби юнак вдосконалював талант та мав де жити.

Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» також побував на урочистостяхз нагоди інтронізації Епіфанія.

Тепер з Росією Україну нічого не об’єднує. Нарешті наша держава має самостійну помісну церкву.

Хоча у світі релігійні питання є не настільки важливими, та народ нашої країни є дещо фанатичним і віросповідання для багатьох має значення.

Тому отримати Томос для України було дуже важливим кроком. Передусім – це відновлення історичної справедливості, адже свого часу Московія вкрала від Київської Русі і назву, і церкву, і багато інших надбань.

Отже, сьогодні Митрополит Епіфаній став предстоятелем Православної церкви України.

Встала  рано баба Анця від галаману на кухні.

«Нич ся не розумію, як ото. Я перша, кой когути спіают встаю,  ашто они вдосвіта чинят. Што за свада там. Усі кричат, а онучка вобще верещит, ги би юй колесо ногу ймило»,  – забубоніла стара собі під ніс і вирішила йти на розбірки, що там трапилося без її відома, – пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Відкрила двері – а там усі такі усміхнені, щасливі… Сміються і син, і невістка, і онучка.

«Нич ся не розумію, – каже баба. – Тулько што сважалисьтеся, а коли я зайшла, ви ся регоріти начали. Може ми пояните?»

Син подивився на стару і пояснив, що в Марійки нині День народження, тож її вдосвіта підняли з ліжка, щоб привітати і подарувати новий айфон. От і доносилися дивні звуки, бо дитина раділа подарункові. Бабу аж серце закололо.

Лікар Тунзала ІБАДОВА розповіла про причини безпліддя, найбільш ефективні протизаплідні засоби, домашні пологи та раннє статеве життя

Сьогодні чимало жінок не можуть завагітніти. Аби стати мамами їм доводиться проходити чимало обстежень та різних процедур. У той же час все активніше обговорюються домашні пологи. Чимало дискусій виникає і на тему абортів! Усе більше представниць слабкої статі хворіють на рак, а дівчата починають вести раннє статеве життя і це майже вважається нормою. Крім того, які лише експерименти не проводить молодь із протизаплідними засобами! – пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Про здоров’я жінки взагалі побутує багато міфів. Що з них  є вимислом, а що – правдою?

Про це та інше у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з лікарем-гінекологом, ендокринологом та репродуктологом Тунзалою ІБАДОВОЮ.

На Рахівщині виник церковний конфлікт. Московський піп виступив проти громади, що вирішила долучитися до православної церкви України.

“Громада храму св. Георгія Побідоносця смт.Ясіня, ур.Кевелів ЩОЙНО покинула Хустську єпархію УПЦ МП та підтримала перехід до Закарпатської єпархії ПЦУ абсолютною більшістю голосів :70 -за,14 -проти. Священник відмовився від переходу та разом з благочинним від Хустської єпархії ображають людей-парафіян та не хочуть покидати храм.Прошу усіх про молитовну підтримку!, – повідомив Єпископ Ужгородський та Закарпатський Варсонофій.

Утім пізніше ситуація розв’язалася мирно і благополучно.

“Громада смт.Ясіня ур.Кевелів відстояла свій храм …священники Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату передали ключі від церковної споруди їх законним власникам-громаді, та звільнили храм! Вітаю громаду з ПЕРЕМОГОЮ!” – зазначив єпископ.

Закарпатців закликають на акцію протесту проти бездоріжжя.

Про це в соцмережі Фейсбук повідомив Михайло Ловга:

“Коли очільник нашого безасфальтного Закарпаття намагається себе відбилити, звалюючи дорожній армагедон на Київ, то хочу йому сказати: діду, кличте своїх голів РДА, беріть шапки, чоботи і рукавиці та в знак протесту йдіть до Гройсмана, пішки, за грошима на дороги, як мер Семеніхін, якщо це дійсно проблема в Кабміні, а не розкидуйтеся писюльками, як діти в сніжки. Або в знак протесту пишіть всі дружньо заяви на звільнення, якщо, звісно, не тримаєтеся за крісло, тим самим доведете, що ви з людьми” – йдеться в повідомленні.

Управління ДСНС з посиланням на дані синоптиків попередило закарпаців про можливість сходження лавин.

Через потепління 3 і 4 лютого у Карпатах очікується значна сніголавинна небезпека третього рівня.

У зв’язку з цим, рятувальники закликають закарпатців утриматися від походів у гори.

41-річного шведського бізнесменa Еміля Амірa Інгмaнсонa (Emil Amir Ingmanson), відомого як Мaкс Сервін звинувaчують у тому, що він обдурив 22 тисяч пенсіонерів Швеції нa суму 2,4 млрд шведських крон (247 млн євро).

Раніше швед втік зі Швеції до Англії, але в аеропорту Лондона був затриманий. Його випустили за заставу. Швед швидко придбав собі паспорти ПАР та Парагваю і перелетів до Парижу, а звідти автомобілем дістався до Будапешта. Втечу з країни йому за винагороду в 50 тисяч фунтів допомагав організовувати громадянин Британії, пише prozak.info.

У Будапешті саме британець знайшов двох українців, які погодилися допомогти шведу дістатися України. Чомусь аферисти думали, що Україна не видасть його. Українці мали  отримати винагороду майже 5 тисяч євро за те, що допоможуть шведу заїхати з Угорщини в Закарпаття через КПП Берегшурань-Лужанка. Не виключено, що цими громадянами України були закарпатці, які могли допомогти домовитися з угорськими та українськими прикордонниками про безперешкодний проїзд.

zakarpatpost.net