Лавровий лист додають в суп за 5 хвилин до готовності

[Total: 0    Average: 0/5]

Як не дивно, але призначення лаврового листа довгий час було дещо іншим, порівнюючи  із сучасним споживанням. Він застосовувався для ароматизації води, яка призначалася для омивання рук перед їжею. В 1 столітті н.е. його почали використовувати в якості пряності (листя і чорно-сині плоди). В кулінарії з ним готували десерти, пудинги, додавали його в варені яблука, запечені фіги, інжир. В Європу лавр прийшов спочатку в якості  лікувального засобу, але дуже швидко завоював звання як пряність, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

Лавровий лист має слабкий запах і гіркуватий смак. В якості пряності використовують листя (сушені і зелені), плоди і порошок, виготовлений із сушеного листя. Широко застосовується в кулінарії і консервуванні.

Лаврове листя інколи називають спецією, настільки часто він вживаний. Він облагороджує і ароматизує  перш за все кислі страви (соуси, підливи). Додають його і в перші страви – супи (м’ясні, овочеві, рибні та ін.), борщі. Лавровий лист надає пікантності іншим стравам з баранини, телятини, свинини, поєднується з відвареною і тушеною рибою. Гармонує з овочевими стравами з квасолі, гороху, бобів, капусти, моркви.

Лавровий лист, на відміну від багатьох інших прянощів, можна додавати за 5 хвилин до готовності в перші і за 7-10 хвилин в другі страви. Норми закладки від 1-2 до 3-4 листків на порцію. Після закладки прянощі кришку закривають, з готової страви лист видаляють.

Лавровий лист – незамінна пряність для виправлення смаку і запаху холодцю, страв із субпродуктів. Він використовується в харчовій промисловості при виготовленні сирів, ковбас, паштетів, тушонки, соусів, маринадів, при консервуванні рибної продукції, приготуванні майонезу, кетчупу і т.д. Він входить до складу багатьох пряних сумішей: «Хмелі-сунелі» і т.д.

В домашньому консервуванні його використовують, особливо часто, при маринуванні томатів, огірків, патисонів, буряка, капусти, квасолі, грибів. В поєднанні з іншими прянощами і спеціями він надає маринадам приємний пікантний смак і своєрідний аромат. Використовують його і в соліннях, де він виконує дещо іншу функцію, він надає продукту більш ніжний смак.

У західній Європі збереглась традиція додавати лавровий лист в деякі види варення при консервуванні і в деякі солодкі страви, напої і десерти – в кулінарії.

zakarpatpost.net

Comments are closed.