Погода у Закарпатті на сьогодні, 6 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодно, дощитиме .

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +8, удень – +10.

Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Нічний сильний дощ до ранку втратить свою силу, але продовжуватиме йти весь день і припиниться лише ближче до вечора.

У Хусті – +8 уночі і  +11 удень. Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Практично весь час йтиме сильний дощ, який у другій половині дня повинен послабшати. Ближче до вечора він припиниться.

У Воловці – +2 уночі і  +6 удень. Весь день у Воловці буде хмарним. Сильний дощ йтиме весь день, щоправда до вечора він стане слабшим.

У Сваляві – +5 уночі і  +6 удень. Весь день у Сваляві буде хмарним. Сильний дощ, який до ранку втратить свою силу, після обіду може знову подужчати, проте ближе до вечора повинен закінчитися.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +10, денна – +13.

Хмарна погода протримається у Тячеві увесь день. Вранці очікується сильний дощ, який йтиме до кінця дня, поступово втрачаючи силу.

У Перечині – нічна температура становитиме – +8, денна – +10.

У Перечині хмарна погода буде триматися до самого вечора. Дощ йтиме весь день, щоправда до вечора він стане слабшим.

У Великому Березному – вночі – +5, удень – +7.

З ранку до самого вечора у Великому Березному небо буде вкрите хмарами. Увесь день йтиме дощ, який до вечора повинен послабшати.

У Берегові та Виноградові – вночі – +8, удень – +10.

З ранку до самого вечора небо буде вкрите хмарами. Уночі очікується сильний дощ. До ранку він повинен послабшати, але продовжуватиме йти весь день і припиниться лише ближче до вечора.

У Міжгір’ї – уночі  +3, вдень – +7. Весь день у Міжгір’ї буде хмарним. Сильний дощ йтиме весь день, щоправда до вечора він стане слабшим.

У Рахові – уночі +4, вдень – +11. Весь день у Рахові буде хмарним. З ранку і до пізнього вечора йтиме дощ.

 6 травня відзначається день пам’яті великомученика Георгія Побідоносця. У народі його називали Єгорій Весняний, і пов’язано це було з приходом весни. За народним повір’ям, Єгорій Весняний володіє чарівними ключами, котрими відмикає весняну землю і випускає росу, від чого розпочинається бурхливий ріст трав: “Єгорій землю відмикає”. У цей час прилітають ластівки: “Ластівка прилетіла, скоро грім загримить”.

Народні прикмети на 6 травня

 1. Тепла погода на Егория – скоро літо настане
 2. Не можна нічого в’язати в день Егория і навіть просто тримати в руках вироби з вовни – вовки всіх овець в отарі перегризуть
 3. Не можна кричати і лаятися в цей день – може вбити грозою
 4. Сильний дощ на Егория – трави багато виросте
 5. Зростаючий місяць на Егория, сильні вітер, який жене хмари на похмурому небі – така погода збережеться ще досить довго
 6. Комарі 6 травня о зграї збиваються – чекай потепління найближчим часом
 7. Виступила роса на Егория – буде хороший урожай проса. Якщо йде сніг або град, на деревах помітний іній – гречка вродить. Дощ віщує, навпаки, неврожай гречки, але відмінний зростання хліба
 8. Сильно розлилися річки на Егория – прикмета до того, що трава буде на Николин день (22 травня)
 9. Ясне, безвітряний ранок 6 травня – ранні посіви будуть вдалими, і можна буде зібрати багатий урожай. Якщо погода спочатку була поганою, але протягом дня покращилася – вдалими будуть пізні посіви
 10. Ніч з 6 на 7 травня дуже тепла – хліб встигне дозріти до перших морозів
 11. Віє вітер південний – буде багатий урожай. Північний вітер 6 травня віщує ранні заморозки восени
 12. Крупний лист на березі 6 травня – рік буде врожайним
 13. На ніч вивішували вологий рушник. Якщо вранці воно висохне – урожай огірків буде багатим

zakarpatpost.net