АНОНС. Як остання дитина принесла достаток в закарпатську родину

Якось дві сестри пішли на базар – продавати молоко. Жили вони обидві дуже бідно.  У гірському селі неможливо було виростити щось, крім хіба картоплі. А на корову треба було важко працювати. Корова і була єдиною годувальниця в їх великій сім’ї. Тож іще зовсім молодих Галю і Марійку відправляли на базар – продавати там молоко, сир та сметану. Вони обидві тоді були ще незаміжні, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

Обкладинка свіжого номера газети «ПОРАДИ»

І от якось повертаються вони додому з базару – причому, пішки, бо ж на автобус їм шкода грошей. А полем якраз йдуть дві циганки. Справжні такі – шатрові циганки із квітчастими сукнями та кільцями на зап’ястях. Одна циганка тут і пропонує дівчатам поворожити. Сестри спочатку дуже опиралися і злякалися, що ці смагляві жінки відберуть в них чесно зароблені гроші.

Але старша циганка лиш розсміялася – ніби у відповідь на їхні думки.

– Маєте без чотирьох 30 рублів, тримаєте їх у кишенях на грудях. То що, й тепер боїтеся, що ми відберемо у вас ті гроші? –  запитала старша циганка, дивлячись в очі Галі.

– Не візьмемо від вас ні копійки, не бійтеся, – підтримала її молодша. – Просто хочемо розповісти про вашу долю.

Галя почала смикати Марійку за сукню, щоб вони чимдуж тікали додому від цих  шахрайок. Бо що ж то мама з татом їм скажуть, якщо вони без грошей повернуться додому. Тоді весь тиждень вони не будуть мати за що жити. А ще ж їм треба було платити за оранку, купити цукру і борошна. А ще – кормів для худоби.

Але циганка вже стала ворожити:

– От ви народилися в бідності. І за таких самих бідних чоловіків і вийдете заміж. Будете жити й далі в неймовірні бідності. Будете мати й дітей – одна шестеро, а друга семеро. А потім кожна будете чекати ще по одній дитинці. І цю дитину вже не захочете народжувати. Будете хотіти її позбутися. Але затямте собі обидві – ця остання дитина і врятує вас від бідності. Якщо її все ж таки якось ви вигодуєте, заживете таких розкошів, що всі вам будуть заздрити.

Що ж відбувалося далі?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «ПОРАДИ».

Купуйте свіжий номер газети «ПОРАДИ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 12 липня.

zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.