Воздвиження-2019: історія і заборони свята

У свято Воздвиження православні шанують головний символ християнства – хрест, на якому був розп’ятий Ісус.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!
За православною традицією 27 вересня відзначають свято Воздвиження. Це одне з найбільш шанованих свят у християнстві. Крім того, воно є одним з найдавніших, пише  Корреспондент.net.
Ще в четвертому столітті під час розкопок на горі Голгофа, організованих царицею Оленою, був знайдений хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Також робочі виявили печеру, у якій Христа поховали.
Саме на тому місці зведено храм Гробу Господнього, а з того часу християни святкують Воздвиження Хреста Господнього. Вважається, що різні частини цього хреста зберігаються в різних храмах світу.
Традиції і заборони Воздвиження
Вважається, що в цей день обов’язково потрібно відвідати церкву і прочитати молитви Животворящий Хрест Господній і Символ віри. Вірянам необхідно дотримуватися суворого посту, не вживаючи в їжу рибу, м’ясо, молочні продукти і яйця.
У свято накладається заборона на сварку, образи, лихослів’я і будь-які інші погані справи.
Наші предки вважали, що на Воздвиження не можна ходити в ліс, оскільки змії та інша нечисть стають особливо активними перед підготовкою до зими. Раніше навіть вважалося, що всі земні плазуни збираються у великій підземній ямі на зимівлю і для того, щоб полизати гадючий камінь. З цієї причини прийнято не залишати відкритими двері і вікна будинків та інших приміщень.
Народні прикмети на Воздвиження свідчать:
Якщо ранок святкового дня морозний, чекай ранню зиму.
Якщо день видасться ясний і теплий, зима настане пізніше.
Різке похолодання – до ранньої весни, а вітер з півночі – до теплого літа.

Comments are closed.