Чи може змія задушити дитину та чи справді вужі небезпечні

Чому люди масово вбивають диких лісових мешканців? Чому навіть хизуються своїм звірством у соцмережах?

  • Більше актуальних новин читай у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Нещодавно в Інтернеті «гуляла» фотографія одного цілковито забезпеченого закарпатця. Який після полювання вишикував біля себе близько двох десятків застрелених качок. Невже він такий голодний, що не має що їсти?

Навіщо йому знадобилося вбивати стількох птахів? Адже якщо людина вже так сильно любить м’ясо, то може купити його в будь-якому відповідному магазині. Для цього знищувати птахів, яких із кожним роком стає менше? – пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Чи може змія задушити дитину та чи справді вужі небезпечні

Але істотами, яких закарпатці ненавидять найбільше, усе ж є змії. Їх убивають найчастіше просто зі страху.

«Я убив гадину, оби дітину якусь не вкусила»  – саме такі написи супроводжують у соцмережах світлини із мертвими тілами плазунів.

Розбиратися, де вуж, а де отруйна змія ніхто не збирається, хоча у всьому Закарпатті існує один-єдиний вид плазунів, отрута яких є небезпечною для людини, і живуть вони у високогір’ї, де рідко ступає людська нога.

Тож найчастіше під атаки розгніваних закарпатців потрапляють звичайні полози та вужі, які є дуже мирними істотами і яких ще колись самі ж наші земляки утримували вдома, як котів. Навіть підгодовували, аби вони ловили мишей біля будинку.

Чомусь пригадується історія, яку розповідали в Хусті кілька років тому. Там під Замковою горою на одній із вулиць батьки залишили спати в візочку на подвір’ї кількамісячну дитину. Через кілька годин прийшли подивитись, а немовля мертве. Медики констатували смерть через удушення. У медицині існує таке поняття, як синдром раптової смерті серед немовлят, як правило, діти гинуть під час сну, без попередніх захворювань чи травм. Навіть після повного паталого-анатомічного дослідження лікарі не знаходять ніяких відхилень, які змогли б пояснити смерть дитини. Буває також, що дитина відбльовує їжу і може задихнутись, тому немовлят медики радять класти спати не горілиць, а на бочок. Тож після трагедії батьки вирішили, що в рот дитини заповзла змія, бо відчула запах молока, вирішила напитись і таким чином задушила її. Про новину все місто говорило кілька років поспіль. Вужі в тому краї дійсно водяться, але чи міг плазун задушити дитину? Як розповідає ужгородсь¬кий зоолог Федір Куртяк, змії молоко не п’ють.

«Молоком вигодовують малят лише ссавці. Змії не виробляють молоко. Їм навіть немає чим це молоко випити. Ця легенда виникла через те, що змій часто можна було побачити у хлівах. Але вони приповзали туди не пити молоко, а грітися, оскільки там завжди тепло, а вони тварини холоднокровні і тяжіють до теплих місць», – наголосив він.

Подібних легенд про цих плазунів дуже багато, тож саме вигадки, а не реальність спровокували серед закарпатців нелюбов до змій. Вони ж у природі дуже потрібні, бо знищують гризунів, які є рознощиками різних небезпечних для нас інфекцій.

Взагалі в Україні на рік є не більше 1-2 випадків укусів змій і майже жодного при цьому смертельного. А тим часом скільки людей гине від ліків, від переїдання, від ожиріння, його наслідків та супутніх хвороб, пов’язаних із цим. Сотні тисяч на рік.

Лише від неправильного вживання антибіотиків у світі щорічно помирають 700 тисяч осіб. Це дані Всесвітньої організації з охорони здоров’я. В Україні третина таких препаратів продається без рецептів, але про подібні випадки ніхто не звітує. Тож наслідки можемо собі лише уявити! Та всі змії, що живуть на планеті, разом узяті не здатні знищити стількох людей.

А тим часом любителі постріляти нещадно знищують на Закарпатті зайців, лисиць, ведмедів, фазанів, куріпок, навіть лебедів… але про них – іншим разом.

Якщо ж найближчим часом ситуація з масовим вбивством диких тварин не зміниться, наші ліси стануть не лише лисими, але й мертвими.

Повний текст читай тільки у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуй свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуй на своїй пошті!

zakarpatpost.net