А на десерт – фіалка. Зараз на Закарпатті модно смакувати квітами
Їстівні квіти – модний тренд у сучасній кулінарії
Їстівні квіти. Що це таке?
Червоні, сині, помаранчеві, жовті, фіолетові… фіалки, волошки, лаванда…
- Кулінарні секрети знаходь у газеті «Домашея кулінарія»!
Не всі купують квіти для того, щоб поставити їх у вазу. Останнім часом на полицях екокрамниць і навіть супермаркетів можна знайти не лише гарні кольорові овочі та фрукти, але й квіти, які потім стають прикрасою тарілки та їстівним продуктом.
Радник газети «Домашня кулінарія» знайшов у одному з магазинів запаковані і різні за вагою коробочки з квітами. Коштують 22 грами 100 гривень.
Такий декоративний елемент і смачна добавка для салатів та інших страв багатий вітамінами і корисними мікроелементами.
Дехто їх купує для чаю, дехто, аби з’їсти в сирому вигляді.
І це – не новинка сучасності, адже все нове – часто просто давно забуте старе.
Використовувати квіти в кулінарії почали більше 2000 років тому. Першими робили це народи Стародавнього Риму, Греції, ацтеки. У Греції їжу майстерно прикрашали не тільки пелюстками, а й цілими бутонами. Такі страви з’явилися в багатьох районах планети: у Японії, Китаї, Лівії, Індії, а згодом проникли в італійську та французьку кухню.
Проте з часом їх замінили прянощами, які привозили з Індії. Знову популярними квіти стали в 80-х роках 20 століття, а зараз вони перетворилися на популярний тренд.
Нині вживають у їжу більше 45 видів квітів. Зустріти квіти в меню ресторанів Європи складно, а ось в Азії їх вважають дорогою й ексклюзивною стравою. У нас вони зараз також у широкому доступі і стають все більш популярними. Більше про їстівні квіти, а також оригінальні, смачні та прості рецепти тільки у газеті «Домашня кулінарія»! Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Передплатний індекс 68339. zakarpatpost.net