Чому зелені насадження в Ужгороді перебувають у постійній боротьбі за територію з якимось забудовниками?
У мегаполісах, де мало рослинності, де багато бруківки і асфальту, де мало землі, люди найбільше хворобливі. Взагалі як екологи, так і обізнані люди, б’ють на сполох, адже дерева – це не лише кисень, вони допомагають боротися зі шкідливими викидами та спекою, сприяють психічному здоров’ю, пише газета ЯСНО.
Тож чому зелені насадження в Ужгороді перебувають у постійній боротьбі за територію з якимось забудовниками?
І заважають вони не лише комунальникам… яких ужгородці постійно згадують «незлим тихим словом», але й самі мешканці міста не вміють їх берегти і нерідко ламають…
У Європі, до якої наші земляки так прагнуть, на яку рівняються у багатьох питаннях як комунальні служби, так і людей, які обрізають рослинність не в сезон добряче б оштрафували. Згідно з Федеральним законом про охорону навколишнього середовища, у період із 1 березня по 30 вересня по всій країні заборонено вирубувати й обрізати дерева, а також радикально стригти кущі, живу огорожу та інші дерево-чагарникові насадження. І цей закон має на меті не так збереження рослин, як тваринного світу, без якого життя людини є також якщо не неможливим, то проблематичним. Навесні, наприклад, багато комах, птахів і дрібних тварин шукають притулку саме в живих огорожах і чагарниках. Птахи часто будують там гнізда й виводять пташенят. Тож у німців вони захищені, а хто порушить їхній спокій заплатить величезний штраф – від 50 до навіть 100 тисяч євро.
Також німці почали в містах висаджувати не декоративні дерева, як у нас сакури, кількістю яких населені пункти Закарпаття навіть змагаються між собою, а рослини, які притаманні саме їхньому регіону. Наприклад, ялини, дикі вишні, сосни, буки та інші. Газони також засаджують польовою травою та польовими квітами, які перестали косити. Здавалося б, чому така розвинена європейська країна повертається до первісного ладу і змінює візуальну красу та природну простоту? Усе просто! Німці проводили різні експерименти, а наука в них фінансується добре, і зрозуміли, що чим ближче людина до натуральної природи, тим є здоровішою. Тож у цьому питанні нам варто від них взяти приклад • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост