Ведмідь обладнав собі нору для зимової сплячки прямо під житловим будинком

Непроханого гостя виявив пес, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Восени ведмеді, які накопичили за літо жир, готуються до стану глибокого сну — впадають в сплячку. Час відходу до сну, а також тип барлоги, який вважає за краще ведмідь, залежать від клімату, рельєфу та інших факторів. У лісистій місцевості ведмідь готує собі лежбище, викопуючи яму або невелику печеру в землі під великими каменями, корінням або стовбуром дерева, що впало, а в горах він знаходить природні поглиблення: печери і гроти. Розміри “спального місця” можуть істотно відрізнятися: від 1,5 до 3,5 метра в довжину, від 1 до 2 метрів в ширину, інформує Ukr.Media.

Керуючись цими критеріями, один з колорадських ведмедів облюбував собі на зиму житловий будинок, що належить Джудіт і Майклу Пейнам. Пара навіть не знала про появу такого незвичайного і небезпечного сусіда, але його вчасно помітила їх собака на прізвисько Чамп. Пес почав гавкати, і потривожений ведмідь спочатку попрямував у бік вхідних дверей, а тоді розвернувся і зник у своїй норі, яку він обладнав прямо під будинком.

Люди подзвонили в природоохоронну організацію Colorado Parks and Wildlife, і її представники розпорошили по всій ділянці аміак. Різкий неприємний запах відлякав ведмедя, і він повернувся в ліс. До настання справжніх холодів і встановлення снігового покриву — ще кілька тижнів, так що тварина повинна встигнути знайти собі більш підходяще місце для довгого зимового сну. Людям, що живуть поблизу лісових масивів, рекомендується ховати всі харчові залишки, інакше шанс залучити диких звірів стає дуже високим • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост