Чому в Ужгороді бетонні джунглі – це зло

Останнім часом Ужгород інтенсивно лисіє. Через усе нові й нові забудови під сокиру потрапляє все більше і більше дерев. А багатоповерхівки ростуть у столиці Закарпаття, як гриби після дощу… Будинки ростуть, а от справжніх грибів скоро може й не бути… адже екологічна ситуація перестає цьому сприяти. Чому? У цьому й розбивалася газета ЯСНО

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Матеріали, з яких зводять сучасні будинки є далеко не безпечними для здоров’я. До складу, скажімо, пінобетону  входить величезна кількість токсичних елементів: фенол, бензол, формальдегід тощо. Неприємний запах від матеріалу, це перший дзвінок, який говорить про небезпеку. Випари можуть викликати шкірні та алергічні захворювання, навіть спровокувати онкологію. Навіть дорогі будівельні матеріали не завжди є безпечними А новобудови при цьому намагаються ще й якомога більше здешевити…

Крім того, останнім часом багато хто дуже радіє будівництву і ремонту транспортних артерій. Так, гарні дороги – це зручно і добре, але не дуже здорово.

Адже, виявляється, асфальт може бути не менш небезпечним забруднювачем атмосфери, ніж вихлопні гази автомобілів. Американські вчені з’ясували, що з нагрітого сонцем асфальту можуть виділятися складні суміші органічних речовин, серед яких є отруйні і канцерогенні.

Фахівці провели експериментальне дослідження, в рамках якого нагрівали асфальт до високих температур, імітуючи вплив сонячного світла у спекотний день. Речовини, які при цьому звільнялися, аналізувалися за допомогою обладнання. Виявилося, що особливо небезпечним є   свіжий асфальт, який при нагріванні виділяє найбільше канцерогенних і отруйних сполук. Але і старий асфальт, як показали досліди, теж може бути джерелом токсинів. Таким чином, небезпеку створює будь-яке дорожнє покриття з цього матеріалу. Якщо людина піддається постійному впливу канцерогенів, які виділяє асфальт, то виникає великий ризик розвитку онкологічних та інших потенційно смертельних захворювань. До останнього часу на подібні негативні наслідки не звертали уваги… Крім того, співробітники Єльського університету в лабораторії імітували звичайне нагрівання асфальту влітку сонцем. Викиди з нього також заміряли приладами і дійшли висновку, що містяни, вдихаючи «асфальтні» запахи, скорочують своє життя в середньому на три роки • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост