Як на Закарпатті реалізується проект ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

Як відомо, уже три роки в Україні діє проект Програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. На Закарпатті він почав працювати з березня 2008 року і „прижився” у 9 районах та 53 сільських, селищних, міських радах. Затверджено до впровадження 50 проектів громад.
Нещодавно в. о. першого заступника голови облради В. Брензовича та координатор обласного ресурсного центру громад проекту Любов Павлович провели робочу нараду з представниками громад та керівниками місцевої самоврядної влади робочу нараду з питань реалізації даного проекту. Прийнято рішення про проведення виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради на базі Берегівського району, де навіть за умов економічно-фінансової кризи, завдяки впровадженню цього проекту є позитивні результати, які варті вивчення і розповсюдження.
У понеділок, 19 квітня ц. р. координатор проекту Любов Павлович, заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Пригара на базі Берегівської райради провели робочу зустріч з питань організації виїзних засідань із головою Берегівської районної ради Бейлом Чізмарем, в якій взяли участь сільські голови і голови громадських організацій, які беруть участь в зазначеному проекті.
Вони поінформували про хід реалізації проектів на місцях.
Зокрема Бактянський сільський голова Наталія Граб і голова громадської організації „Відродження Бакти” доповіли про хід будівництва водогону у селі, вирішення проблем забезпечення населення питною водою.
Про ремонт і облаштування амбулаторії у селі Яноші – згідно із проектом, розповіли сільський голова Марта Барта і голова громадської організації „Яношівська спілка розвитку”.
Багато цікавої і важливої інформації прозвучало у звіті голови громадської організації с. Косонь „Мрія – 2009”, директора школи мистецтв Мар’яни Балог про ефективне використання коштів, виділених на реконструкцію і ремонт очолюваного нею навчального закладу.
Про хід виконання проектів розвитку, проблем, з якими довелося зіткнутися при цьому говорили також Боржавський сільський голова Бейло Форноші, голова громадської організації с. Боржава Йосип Ференці, Квасовський сільський голова Василь Губань.
Михайло Пригара, Любов Павлович відзначили добре налагоджену в районі співпрацю голів сільських рад, громадських організацій із керівництвом районної ради і райдержадміністрації. Голова райради Бейло Чізмар наголосив на важливості подальшого піднесення активності громади в питаннях творчого підходу у вирішенні проблем населення територіальних громад.
Після робочої зустрічі заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Михайло Пригара і координатор обласного ресурсного центру громад проекту „Програма розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” побували у селах Косонь і Яноші для вивчення на місці стану реалізації поданих громадами і місцевою владою проектів.
В.Чорногор, сайт Закарпатської обласної ради