На Закарпатті ліквідували підпільний конвертцентр, через який “пройшло” понад 1 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Закарпаття припинено діяльність конвертаційного центру, створеного на базі рахівського товариства з обмеженою відповідальністю “К” (сфера діяльності – будівництво).
Як повідомили в управлінні податкової міліції ДПА України у Закарпатській області, стосовно директора товариства, мешканця Тячівського району, слідчим відділом податкової міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 212 ч. 3 КК України.


Як ми вже повідомляли, з серпня 2008 р. по червень 2009 р. директор товариства за попередньою змовою з невстановленими особами, які нібито представляли інтереси п’ятьох київських підприємств, умисно вніс до податкової звітності неправдиві дані про нібито проведені операції з цими суб’єктами господарювання. Це підтверджується результатами документальної перевірки рахівського товариства.
Варто зазначити, що керівник ТОВ достовірно знав та усвідомлював, що ці підприємства є фіктивними і такими, що фактично не здійснюють ніякої діяльності. Таким чином шляхом відображення у податковій звітності нібито проведених операцій з фіктивними суб’єктами господарської діяльності м.Києва закарпатець ухилився від сплати податків на суму 2,5 млн. грн. (податку на прибуток – 1,4 млн. грн., ПДВ – 1,1 млн. тис. грн.).

Уже під час розслідування вказаної кримінальної справи було встановлено, що діяльність конвертаційного центру була спрямована на конвертацію коштів за фактично не виконані роботи та не надані послуги, які фінансувалися з бюджету, мінімізацію податкових платежів, оформлення приходних документів на виконання робіт та надання послуг.

Конвертація коштів відбувалася шляхом зняття готівки з розрахункових рахунків у банках. У подальшому оформлювались неправдиві авансові звіти про оплату за отримані товари (роботи, послуги) від фіктивних фірм через підставних осіб, які нібито були представниками цих суб’єктів господарювання.

Допитані в якості свідків особи, які відповідно до авансових звітів отримували кошти в касі рахівського ТОВ та розраховувалися за товари (роботи, послуги) в касі фіктивних СГД, повідомили, що ніяких коштів не отримували, авансові звіти не підписували, у відрядження до м. Києва для розрахунку з фіктивними СГД не їздили. Встановлено, що загальна сума конвертованих коштів становить 4,1 млн. грн.

На підставі постанов Ужгородського міськрайонного суду проведено обшуки за місцем проживання директора рахівського товариства та на офісі, а також на офісі за основним місцем роботи бухгалтера. Під час проведення обшуків виявлено та вилучено 32 печатки, 11 чекових книжок різних банківських установ, векселі, оригінали та копії первинних бухгалтерських документів, оригінали документів, що свідчать про здійснення операцій з фіктивними СГД (акти прихованих робіт, угоди, акти звірки, договори субпідряду), комп’ютери та принтери.

Зараз вирішується питання щодо блокування коштів на розрахункових рахунках рахівського товариства та накладення арешту на майно. Також встановлюється причетність юридичних осіб, печатки яких були вилучені під час проведення обшуків, до здійснення протиправної діяльності та конвертації грошових коштів.