В Ужгороді відзначили 80-ту річницю від дня народження Омеляна Довганича

У четвер, 13 травня, в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки українська громадська краю, друзі, колеги, рідні відзначили 80-ту річницю від дня народження відомого вченого, громадського діяча, доктора історичних наук Омеляна Довганича. І хоча вже більше півроку як він відійшов у вічність, незрима присутність Омеляна Дмитровича відчувалася у думках та промовах його побратимів.

Ведуча вечору відома журналістка Ірина Гармасій надала слово однодумцям О. Довганича доценту УжНУ, к.і.н. Миколі Олашину, директору ЗОУНБ Людмилі Григаш, досліднику репресій в Україні Олексію Корсуну, видавцю Івану Ребрику, редактору Дмитру Федаці, сину репресованого Андрію Сятині, які поділилися спогадами про плідну співпрацю з одним з найбільш шанованих істориків Закарпаття. Про активну громадську роботу Омеляна Дмитровича на просвітянській ниві розповів к.і.н. Павло Федака.

Все це дійство органічно переплелося з демонстрацією фільмів авторства Ірини Гармасій „Вічний вогонь любові” та „Втікачі у безсмертя”, консультантом яких був Омелян Довганич. У цих кінострічках увіковічено трагічну сторінку в історії закарпатського народу – нелегальний перехід закарпатців у Радянський Союз в 1939 – 1941 рр.

Приємно, що до ювілейної дати колектив Закарпатської обласної наукової бібліотеки видав бібліографічний покажчик праць О. Довганича “Колекція видань Омеляна Довганича у фондах ЗОУНБ”.