Закарпаття: “Бідні, бідні” аптеки у місті Мукачеві…

Майже за всю історію Мукачева не було в місті стільки аптек, як сьогодні, на окремих вулицях вони на відстані з десяток метрів одна від однієї. Звідси висновок: вигідна то справа, грошовита.
Тільки чомусь окремі аптечні заклади при цьому сплачують до міського бюджету копійки. Чому? З цим запитанням і покликана була розібратися розширена нарада з керівниками аптечних установ міста з питання сплати податків до місцевого бюджету та розмір заробітної плати фармацевтів міста. Заступник міського голови Мукачева Ганна Іваницька довела до присутніх зміст Доручення голови облдержадміністрації Олександра Ледиди, в якому, зокрема, йдеться про низький рівень поступлень до місцевих бюджетів прибуткового податку громадян і малі заробітні плати в аптеках. Але ж ніхто не може сказати, що реалізація ліків зменшилася, вони подешевшали чи їх немає. Відділ торгівлі міськвиконкому спільно з Пенсійним фондом зробили аналіз сплати податків та по фондам заробітної плати в розрізі всіх суб’єктів, як юридичних, так і фізичних. Так ось, ТзОВ «Кеш ЛТД» – 1 аптека, 5 аптечних кіосків, працює 21 чоловік, їх середня зарплата складає 5 511 гривень, а податку за 2009 рік сплаченого всього 616 475 гривень, у тому числі 160 953 грн. прибуткового податку з громадян. ТзОВ «Аптека-31» – 5 аптек, працює 18 чоловік, середня зарплата яких складає 890 (!) гривень. За 2009 рік сплачено податку 28 893 грн., у тому числі 15 333 гривні прибуткового податку з громадян. Коментарі, як кажуть, зайві.

У звітах фармацевтів вказуються взагалі смішні цифри: заробітна плата в працюючих нижча за мінімальну і це в аптеках, які мають величезний оборот. Цим грішать, зокрема, приватні підприємці Марія Борисова, Марія Ільчак, Марія Лендяк, Сергій Собран.

У свою чергу керівник ТзОВ «Арніка гірська» Алла Сікора зауважила, що ніхто не хоче увійти в їх становище, оскільки аптеки «Арніки гірської» знаходяться переважно на периферії міста, тому й невисокі прибутки. А тим, хто платить зарплату нижче мінімальної, потрібно відмовляти в дозволах відкривати аптеки в центральній частині міста. Заступник начальника Мукачівської ОДПІ Василь Іванчо слушно зауважив, що іногородні працівники повинні сплачувати прибутковий податок за місцем здійснення діяльності, а не за місцем реєстрації юридичної особи. Керівник ТзОВ «Кеш ЛТД» Олексій Корнієнко запропонував створити галузеву раду фармацевтів Мукачева, на якій і погоджувати надання дозволів на відкриття аптечних установ, оскільки іногородні підприємці-фармацевти податки сплачують не в мукачівську казну.
Підсумовуючи розмову, Ганна Іваницька підтримала пропозицію щодо ради фармацевтів і сказала, що контроль за виплатами заробітної плати та податків до місцевого бюджету буде вестись постійно.

Маріанна Дерев’яник, начальник відділу торгівлі і громадського харчування міськвиконкому, “Мукачівська Ратуша”