Карпатський біосферний заповідник та два державні лісогосподарства попалися на незаконній рубці лісу

Інспекторами відділу екологічного контролю охорони біоресурсів та екомережі Державної екологічної інспекції в Закарпатській області перевірено додержання вимог природоохоронного законодавства ДП “Хустське ЛДГ”, ДП “Загатянське ЛГ” та Карпатським біосферним заповідником.
В ході перевірок виявлено незаконне вирубування дерев на лісосіках, незадовільне очищення місць рубок від парубкових залишків, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, пошкодження підросту та не вивезення з лісосіки в установлений термін деревини, порушення термінів проведення санітарних рубок, чим нанесена шкода природним ресурсам та порушено вимоги Лісового кодексу України.

За результатами проведених перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 41 особу на загальну суму штрафів 3,230 тис. грн., зокрема  в ДП “Хустське ЛДГ” – 23 особи на 1,955тис. грн., ДП “Загатянське ЛГ” – 8 осіб на 0,748 тис. грн., в Карпатському біосферному заповіднику – 10 осіб на 0,527 тис. грн.

Згідно постанов КМУ від 23.07.2008 № 665 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу” та від 27.07.1995 № 555 “Про затвердження санітарних правил в лісах України” Інспекцією проведені розрахунки шкоди, завданої природним ресурсам, та виставлено претензії для добровільного відшкодування збитків на загальну суму 29,107 тис. грн. (ДП “Хустське ЛДГ” – 11,722 тис.грн., ДП “Загатянське ЛГ” – 15,741 тис.грн., КБЗ – 1,644 тис.грн.).

В разі залишення претензій без відповіді Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області буде подано позовну заяву до Господарського суду Закарпатської області щодо стягнення зазначеної суми.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області