Ужгород: Голова Закарпатської ОДА зустрівся з Державним секретарем МЗС Угорщини

У середу, 30 червня, голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида зустрівся з держсекретарем МЗС Угорщини Жолтом Нейметом.
На зустрічі, зокрема, були присутні і голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський та заступник Міністра юстиції Угорської Республіки Жужанна Репаш. Обговорювалися питання транскордонної співпраці та покращення життя української та угорської нацменшин.

Це перший офіційний візит на Закарпаття новопризначеного держсекретаря МЗС Угорщини Жолта Неймета. Високопосадовець переконаний, що партнерські стосунки України та Угорщини виходять на новий рівень. Про це свідчить, зокрема, і виконання обіцянки Президента Віктора Януковича щодо введення тестування при вступі у виші на рідній мові випускників. Великим кроком назустріч стала і допомога України у ліквідації наслідків нещодавньої масштабної повені в Угорщині:

– Грошова та гуманітарна допомога, адресована від вашої держави нашій після паводку, засвідчила: Україна є не просто перспективним партнером, а й надійним другом Угорщини, – наголосив Жолт Неймет. До слова, держсекретар МЗС Угорської Республіки запропонував Олександру Ледиді в майбутньому розробити спільну програму захисту від повеней.

Традиційно обговорили питання покращення життя української та угорської нацменшин, можливість відновлення часткового фінансування діяльності релігійних шкіл при громадах. Торкнулись і транскордонного співробітництва та втілення спільних економічних проектів.

– Маємо якнайшвидше відновити діяльність українсько-угорської  комісії з транскордонного співробітництва. Головою з нашої сторони стане один з заступників Міністра економіки. Тож, щойно Угорська Республіка визначиться з керівником комісії, роботу буде розпочато, – зауважив Олександр Ледида.

Держсекретар МЗС Угорської Республіки Жолт Неймет, зі свого боку, пообіцяв зробити все можливе задля активізації прикордонного співробітництва з Україною.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА