Закарпаття: Троє краян сьогодні стали почесними громадянами міста Ужгорода

У п’ятницю на сесії Ужгородської міської ради депутати заслуховували звіт по бюджету, присвоювали звання «почесний громадянин міста» та заслуховували заяву журналістів про погрози та перешкоджання професійній діяльності.
Після реєстрації депутати розпочали роботу з приємної процедури: привітали з 90-річним ювілеєм бухгалтера стадіону “Авангард” Ганну Карбовську. Відтак народні обранці заслухали звіт начальника фінуправління міськради Тетяну Метеньканич з виконання бюджету міста. Тетяна Іванівна повідомила, що бюджет виконано на 98, 2 %. Профінансовано всі захищені статті. Нема заборгованості перед бюджетниками. А під ті речі, на котрі грошей не вистачило, рада взяла кредит.

Депутати також вирішили збільшити суму виділених коштів на ремонт підвісного мосту біля Боздошського парку зі 190 на 290 тисяч гривень.

Одним із дискусійних питань стало присвоєння звання “почесний громадянин міста Ужгорода” сімом претендентам. У результаті таємного голосування за допомогою бюлетенів, депутати обрали трьох почесних людей: 25 голосів набрав знаний не лише на Закарпатті художник Володимир Микита, 22 — колишній мер Ужгорода Еміл Ландовський та 20 — знаний в Україні футбольний тренер Йожеф Сабо.

Доволі цікаву пропозицію виніс депутат Віктор Феєр. Він запропонував переданий католицькій церкві пам’ятник Леніну від реставрувати або переплавити і встановити у Боздошському парку алею вождів. Щоправда, з цим проханням депутату доведеться звертатися до ужгородської греко-католицької єпархії, якій міські обранці передали монумент.

Серед решти питань найцікавіше відклали, як то кажуть, на закуску. Мова йде про заяву Миколи Кошути від імені журналістів Європейського медіа-центру про погрози, напад та перешкоджання професійній діяльності під час нещодавнього опису ситуації з незаконним будівництвом на площі Театральній. У своїй заяві Микола Кошута привселюдно назвав заступника прокурора міста Ужгорода Андрія Малинича хабарником. На його думку, це — факт, про який пишуть уже більше року газети, тому про це можна з упевненістю говорити. Резюмуючи заяву, журналісти попросили захисту міської ради від посягань на їхнє життя та здоров’я. Присутній на засіданні прокурор Ужгорода Іван Штефанюк, коментуючи заяву сказав, що пропонуватиме зупинити будівництво, якщо на це будуть підстави, і що інформуватиме депутатів про перебіг цієї справи. У свою чергу, головний архітектор Ужгорода Олександр Довбака заявив, що будівництво на площі Театральній ведеться без відповідних дозволів та документів, отже — є незаконним. Не маючи зауважень до такої пропозиції, депутати вирішили підтримати журналістів. У який спосіб — вирішуватимуть трохи згодом.

Павло Білецький, Clipnews