Закарпаття: На залізничному вокзалі «Ужгород» пройшла акція вимірювання артеріального тиску

29 вересня, на залізничному вокзалі станції «Ужгород», в рамках Міжнародного дня серця, за ініціативи ради профспілки залізничників і транспортних будівельників та за сприянням Всеукраїнського лікарського товариства і Обласного Центру здоров’я, відбулась акція з вимірювання артеріального тиску та надання консультацій залізничникам та пасажирам.Десятки залізничників та пасажирів, що перебували на вокзалі «Ужгород», долучились до цього заходу. Першим виміряв свій рівень тиску, і тим самим показав наочний приклад,   начальник вокзалу “Ужгород” Львівської залізниці Юрій ТОВТ.

«Хотілось би, щоб люди слідкували за своїм здоров’ям. У нас в країні має бути здорова нація, – зазначив Юрій ТОВТ. Це добре, коли відбуваються подібні акції. І хоча у нас на залізниці ставляться відповідально до профілактичних медичних оглядів – певні категорії працівників не допускаються до роботи без огляду лікаря в медпункті, – але вартує ще раз нагадати про відповідальне ставлення до власного здоров’я. Наприклад, тільки з початку року 404 чоловіки з підвищеним тиском звернулись по допомогу до медпункту розташованому на вокзалі».  

Лікарі-методисти обласного Центру здоров’я, які вимірювали тиск, завважили: «На жаль, більшість людей й досі не розуміє, що майбутнє – за профілактичною, а не лікувальною медициною. Що може бути простіше, ніж контролювати рівень артеріального тиску? Адже між підвищеним артеріальним тиском, захворюваністю та смертністю від хвороб системи кровообігу існує пряма залежність. Чим вищий тиск,  тим вищий ризик розвитку гострого порушення мозкового кровообігу, інфаркту, серцевої недостатності, раптової коронарної смерті. Нагадаємо сумну статистику: в 60 % випадків люди йдуть з життя через проблеми з серцем. Між іншим, не ліки, а режим, правильне харчування, психо-емоційний стан та фізичне навантаження допомагають серцю працювати без збоїв».

Із здивуванням медики зазначили, що чимало людей, у яких виявили підвищений тиск, ледь не з образою ставились до порад змінити спосіб життя, кинути палити, правильно харчуватися тощо. А дехто, взагалі не вірив, що в нього виявлена ця патологія. Таке недбайливе легковажне ставлення до власного здоров’я призводить до сумних наслідків, коли до медичних закладів привозять людей із занедбаними хворобами, коли  найсучасніші ліки і медичні технології виявляються безсилими врятувати життя… 

За підсумками акції підвищений тиск виявлено у 70 % всіх обстежених. Дані офіційної статистики дещо оптимістичніші – на артеріальну гіпертензію страждає кожен третій. Загалом же у країні на cерцево-судинні захворювання страждають понад 20 млн чоловік, ще в 10 млн виявлено гіпертонічну хворобу, а в 7 – ішемічну. Варто замислитись?

zakarpatpost.net