Закарпаття: В Ужгороді з діловим візитом перебуває делегація німецького округу Оберфранкен

У вівторок, 12 жовтня 2010 року, перший заступник голови обласної ради Андрій Сербайло та начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньо-економічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер зустрілися із делегацією округу Оберфранкен (Верхня Франконія) Німеччини, яка наразі перебуватиме на Закарпатті кілька днів.
У складі делегації – депутат зборів Оберфранкену Фроні Кауль, колишній мер міста Кобург, член парламенту Баварії, ініціатор партнерства між Закарпатською областю та Оберфранкеном Карл Людвіг, політик Ганц Шмідт та інші.
Сторони обговорили актуальні питання співробітництва та його подальших перспектив. Відбувся активний обмін думками.
Вітаючи поважних гостей, Андрій Сербайло провів невеличкий екскурс в історію співпраці між Закарпатською областю та округом Оберфранкеном, яка бере початок із 2001 року. З моменту підписання відповідної угоди про співробітництво сторони зобов’язалися сприяти налагодженню партнерства територіальних громад обох регіонів у галузях економіки, господарювання, культури, освіти, науки, підтримки у гуманітарній сфері тощо.
Новим поштовхом партнерства став візит на Закарпаття у жовтні 2005 року голови окружних зборів, доктора Гюнтера Денцлера, під час якого делегація відвідала обласну дитячу лікарню. Округ Оберфнакен виділив матеріальну допомогу для придбання дитячого харчування, а надалі долучився до співфінансування будівництва пральні для потреб цього дитячого лікувального закладу.
Андрій Андрійович також наголосив, що у 2008 році, після візиту голови обласної ради Михайла Кічковського до округу Оберфранкен, співпраця поглибилася. Зокрема, було домовлено про придбання на пільгових умовах томографів для медичних установ нашої області, організовано спільний відпочинок дітей Закарпаття та Верхньої Франконії на базі туристичного комплексу «Водограй» Мукачівського району, профінансований окружними зборами Верхньої Франконії. І таких прикладів плідної співпраці можна назвати ще і ще.
Далі перший заступник голови облради розповів учасникам зустрічі про Закарпатську область, її багатонаціональне населення, адміністративно-територіальний поділ, ознайомив із діяльністю обласної ради.
– Знаковим є те,- наголосив А.Сербайло, – що ваше перебування на Срібній Землі припадає на період проведення в Україні Європейського тижня місцевої демократії, який зініційований Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи та Європейським комітетом місцевої та регіональної демократії.
На завершення перший заступник голови облради висловив сподівання, що така тепла зустріч із німецькими друзями впише нову сторінку у поглиблення взаємовідносин між Закарпаттям та Верхньою Франконією.
Начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньо-економічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер повів мову про перспективи транскордонного співробітництва та запропонував гостям переглянути фільм «Закарпаття – Європейський шлях», який підготувало управляння до цієї зустрічі.
Від імені німецьких гостей – депутат зборів Оберфранкену Фроні Кауль, щиро подякувала за теплий прийом та висловила сподівання, що такі зустрічі принесуть спільну користь для громадян обох сторін. Ця зустріч стане ще одним вагомим кроком до багатогранного формату співпраці.

Надія Сарана, Закарпатська обласна рада