В Ужгороді вітали з 65-річчям колектив Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру (ФОТО)

Закарпатський обласний український музично-драматичний театр днями відзначив свій 65-річний ювілей. Своїй появі він завдячує Раді Народних Комісарів Закарпатської України, яка своєю постановою від 12 листопада 1945 року дала життя творчому колективу. Свою діяльність театр розпочав виставою “Під каштанами Праги” К. Симонова 7 листопада 1946 року.

З тих пір музично-драматичний порадував глядачів кількома сотнями вистав за п’єсами української, російської і світової класики. Чимало вистав було постановлено і за творами закарпатських авторів – М. Тевельова,  М. Томчанія, В. Сичевського,  В. Вовчка, І. Стецюри,  Ф. Потушняка, О. Духновича, В. Руснака,  Ю. Чорі, Д. Кешелі, І. Козака.

Сьогодні в театрі працюють чимало народних та заслужених артистів України, а географія гастрольних поїздок закарпатських митців охоплює Росію, Білорусію, Чехію, Словаччину, Литву, Естонію, Молдову, Казахстан та Румунії.

7 листопада у муздрамтеатрі відбувся урочистий вечір з нагоди ювілею. На сцені представ весь склад театру – актори, режисери, костюмери, сценографи, хореографи,  диригент, музиканти – від молодих до старожил, які вже на заслуженому відпочинку. Театральний колектив  за 65 років розрісся настільки, що багатьом колишнім працівникам, що прийшли на свято,  довелося задовольнитися почесними місцями у глядацькій залі.

Привітати ювілярів прийшли колеги з Закарпатського обласного театру ляльок “Бавка”,  обласного росiйського драматичного театру з  Мукачева та обласного угорського драматичного театру з Берегова.  Завітали з подарунками  й дрогобицькі театрали та артисти Київської оперети. Останні схвально оцінили музичні постановки  колективу.  Дружні шаржі, жартівливі привітання, побажання подальших творчих успіхів, отримання звання Академічного, переповнених залів, вдячних глядачів та комфортних умов для праці – ось маленький перелік  із довгого списку озвучених вітань.

Не забули про своїх потенційних роботодавців студенти Ужгородського музучилища ти коледжу мистецтв.  Порадував гарним виступом камерний оркестр обласної філармонії та  фольклорний колектив “Ужгород”.

Відзначили ювілярів і місцеві органи влади, вручивши кращим працівникам театру почесні грамоти від обласних ради, адміністрації, управління культури та профспілки, а також міської ради.

А у фойє театру на гостей чекала цікава виставка, присвячена театральному життю на сцені та за кулісами: фотовиставка від 40-х років до наших днів, афіші, сценічний одяг та декорації.

Оксана Чужа, Закрапаття online