Закарпаття: Прокуратура розгорнула “підліткову війну” проти служби зайнятості

Прокуратура Закарпатської області, здійснивши перевірки, оприлюднила інформацію, що неповнолітні, які потребують працевлаштування з кожним роком все менше звертаються до служб зайнятості, оскільки вони не у повному обсязі задовольняють їх потреби щодо працевлаштування.

Зокрема, із 48 осіб, які перебувають на профілактичному обліку у службах у справах дітей і потребують працевлаштування, жоден не був працевлаштований.

Незадовільним залишається стан роботи центрів зайнятості щодо працевлаштування неповнолітніх на заброньовані робочі місця, шляхом надання роботодавцям дотації та щодо забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем, – повідомили власкорові ЗІКу, сьогодні, 16 грудня, у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Недостатньо уваги, на думку прокурорів, приділяється відповідними органами та службами виявленню фактів залучення до праці молоді до 18 років. «Незважаючи на те, що в області функціонує значна кількість пилорам та автомийок, не виявляються факти виконання дітьми робіт, які можуть завдавати шкоду їх здоров’ю. Через послаблений контроль цих органів за додержанням трудових прав підлітків в області набуває поширення негативна практика використання праці дітей без належного оформлення трудових відносин, недотримання строків виплати та розміру заробітної плати», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Довідка

На Закарпатті значною залишається злочинність серед осіб, які на час вчинення злочинів не працювали та не навчалися. За 11 місяців поточного року їх кількість збільшилась на 76,2%. Зафіксовано в області зростання майнових злочинів, які скоєні неповнолітніми через відсутність в сім’ях коштів (+102%). Найбільше таких випадків сталося по обласному центру, місту Мукачево, Міжгірському, Тячівському та Хустському районах.

ЗІК