Мер Ужгорода Віктор Погорєлов зустрівся з представниками Генконсульства Угорщини

Традиції і перспективи співпраці, а також майбутні спільні свята – про це в ужгородській мерії говорили на міський голова та з угорські дипломати. “Ужгород – місто, якому притаманна національна і релігійна толерантність, і міська влада робить все, аби це збереглося, й Ужгород і надалі був унікальною спільнотою”, – наголосив міський голова Віктор Погорєлов на зустрічі з представниками Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.
У міської влади добрі традиції взаємин з угорським консульством в Ужгороді, – зазначив мер. Тішить, що зараз відроджуються й зв’язки з містами-побратимами. Звісно, належна увага приділяється представникам національностей – членів великої ужгородської сім’ї, і, звісно, акцент – й угорській громаді.

У свою чергу, Ендре Саліпскі, консул генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді, зазначив, що угорських дипломатів тішить ця відкритість і вони добре себе почувають в Ужгороді. І вже готують для міста кілька культурно-мистецьких проектів – так, навесні або влітку в місті має відбутися концерт з нагоди річниці Ференца Ліста, тривають домовленості про гастролі Національного угорського ансамблю.

Голова комісії з питань розвитку туризму і міжнародного співробітництва Ужгородської міськради Павло Чучка відзначив, що, як це не дивно, маючи багато різних свят, місто наразі не має свята своїх найближчих сусідів, зокрема представників однієї з найчисленніших і найактивніших громад – угорців. Депутат і громадський діяч виступив з пропозицією спільно вирішити коли і як влаштувати таке свято – за участю гостей з Угорщини і угорських спільнот Закарпаття – і яскраво показати надбання національної культури і, зокрема, кухні. Також  йдеться і про День Європи – свято, яке б уповні показало, що Ужгород є справді європейським містом України. Представники Генерального консульства Угорщини заявили про готовність висловити підтримку нашому місту в тому, аби таке свято цьогоріч відбулося саме в Ужгороді.

Прес-служба Ужгородської міськради