Закарпатський рейтинг «Лідер року-2010» відзначить дипломата Алена Панова

Експерти закарпатського щорічного рейтингу «Лідер року» на засіданні, яке проходило у вівторок, 15 лютого визначилися з фіналістами. По кожній номінації було визначено п’ятірки кращих з кращих. На заключному засіданні Експертної Ради були названі переможці спеціальних премій у різних галузях.

Ален Панов отримає нагороду за захист інтересів закарпатців під час дипломатичної роботи в Угорські республіці .

Ален Панов, кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Ужгородського національного університету, консул України в Угорській республіці (2006-2010).

Ален Панов, перебуваючи на посаді консула України в Угорській Республіці, навесні минулого року виграв суд в Угорщині, який виніс безпрецедентне рішення на користь українців. Дипломат звернувся по захист українських громадян від неправомірних дій угорських правоохоронців.

Вперше закордонний консул у якості позивача, як звичайна процесуальні фігура, подав позов до угорського суду, щоб захистити своїх співвітчизників і відстояв право українців на малий прикордонний рух.

А. Панов подав до обласного суду в м. Ніредьгаза понад 20 позовних заяв із вимогою дати правову оцінку описаним діям угорських прикордонників. 29 квітня відбувся суд, який заслухав позицію як Консула України в Ніредьгазі, так і Поліції Угорщини, і виніс вердикт на користь українських громадян.

Але це не єдина заслуга небайдужого до проблем українців консула.

У 2010 році на рахунку Алена Панова ще кілька корисних справ: попередження виникнення міжнародного скандалу, пов’язаного з блокуванням українсько-угорського кордону, а також недопущення конфіскації українського державного та корпоративного майна більш ніж на 5 млн. грн.

Поряд з активною дипломатичною роботою Ален Панов дослідив чехословацький період розвитку Закарпаття і видав монографію «Масарик і Закарпаття», а також підготував і видав навчальний посібник «Дипломатична і консульська служба».

Нагадаємо, що щороку на звання «Лідер року» висуваються кращі підприємства краю, фінансові установи, туристичні фірми та готельні комплекси, навчальні, медичні, оздоровчі заклади, засоби масової інформації і, звісно ж, люди – ті, хто має серйозний вплив на громадсько-політичне життя області.

Списки учасників рейтингу формуються за результатами проведеного опитування та анкетування, а вже кращі «п’ятірки» та переможців визначають члени Експертної Ради, до якої входять представники ЗМІ області: Тетяна Вашаргелі, Світлана Ковбиця, Валентина Пастухова, Сергій Федака, Наталка Зотова, Михайло Носа, Лариса Подоляк, Віталій Мещеряков, Лариса Липкань, Олександр Коробко, Петро Поліха, Ганна Валюк, Людмила Орос, Леся Кулагіна, Олена Уманців, Володимир Павлюх, Наталка Петерварі, Сергій Гудак, Андрій Ганусич.

Церемонія нагородження запланована на 25 лютого у місті Ужгороді.

zakarpatpost.net