Україна виплатить 48 тисяч євро за тортури в міліції

Європейський суд зобов’язав Україну виплатити 48,6 тисяч євро компенсації чоловіку, який піддався тортурам в міліції.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 48,6 тисяч євро чоловікові, якого катували в міліції.

Суд зобов’язав Україну виплатити 35 тисяч євро компенсації за моральний збиток і 13,6 тисяч євро компенсації судових витрат Івану Нечипоруку, який відбуває ув’язнення в Коломиї та його дружині Наталії Йонкало, яка проживає в Харкові, за неправомірне поводження з ними у відділенні міліції в Хмельницькому.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні 21 квітня.

Нечипорук був затриманий в Хмельницькому в травні 2004 року за підозрою в незаконному зберіганні наркотиків.

За його словами, в міліції його катували, змушуючи зізнатися у вбивстві жінки, яка була застрелена у власній квартирі за тиждень до його арешту.

Крім того, його дружині, що знаходиться на 8 місяці вагітності, погрожували побиттям в разі якщо Нечипорук відмовиться взяти на себе провину, внаслідок чого він визнав себе винним.

Нечипорук кілька разів звертався до прокуратури Хмельницького з приводу жорстокого поводження з ним, але кожного разу отримував відмову в порушенні кримінальної справи стосовно співробітників правоохоронних органів, незважаючи на те, що судовий лікар підтвердив наявність відповідних травм.

У травні 2004 проти Нечипорука було порушено кримінальну справу за звинуваченням у вбивстві з метою отримання прибутку.

У травні 2005 року він був виправданий, тому що суд постановив, що визнання вини Нечипорука було отримано силою.

Після апеляції з боку родичів убитої в серпні 2007 року Хмельницький обласний суд визнав Нечипорука винним у ряді злочинів і засудив його до 15 років позбавлення волі.

У листопаді 2004 року він і його дружина подали позов до Європейського суду, який одноголосним рішенням визнав застосування катувань, незаконне затримання та несправедливий судовий розгляд.

Суд також визнав скаргу Йонкало, яка каже, що вона піддавалася погрозам і приниженням з боку співробітників міліції.

tsn.ua