Закарпаття: До серпня в Ужгороді буде «оновлена» вулиця Минайська

В місті планують капітально відремонтувати ключову вулицю, а тим часом латають ями на дорогах.

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов повідомив, що на ремонт доріг з міського бюджету виділено близько мільйона гривень.

“Кошти на капітальний ремонт доріг цього року в державі акумулюються за іншим принципом – централізовано, з акцизу на пальне. На Ужгород передбачено шість мільйонів, і за частину цих коштів мешканці міста вже в серпні мають побачити нову вулицю Минайську, яку капітально реконструюємо. Якщо грошей вистачить, одразу візьмемося і за ремонт Швабської. А тим часом виділяємо кошти і з міського бюджету – з фонду розвитку, спрямовуємо близько мільйона гривень для ремонту інших вулиць. Зараз триває ремонт доріг міста. Саме сьогодні працюють, зокрема, на вулицях Айвазовського-Панькевича – цю дорогу не ремонтували близько 8 років і вона перебувала в жахливому стані. Власне, мушу зазначити, що стан доріг в Ужгороді, у тому числі внутрішньоквартальних, найчастіше є просто катастрофічним – ми маємо фактично знищені дороги”, – каже Віктор Погорєлов.

На вулиці Айвазовського ладнають і зливову каналізацію, вже поставили нові зливоприймачі. Цією вулицею незабаром – опісля ремонту – ходитиме “маршрутка”. Водночас лагодять вулицю 8-го Березня, і там асфальт подекуди замінюють цілим полотном, адже старе покриття вже віджило своє. “На ремонт цієї дороги – до вулиці Легоцького – передбачили близько 290 тисяч гривень, але, певно, на сесію виноситимемо пропозицію виділити ще кошти, для того, аби потовщити шар існуючого асфальту й зробити ремонт і на з’єднанні цих двох вулиць. На цій дорозі був асфальт шаром в 3 сантиметри, і він не витримував навантаження транспорту. Звісно, ремонтуємо і зливову каналізацією, з якою багато років були проблеми, на дорозі накопичувалася вода і це теж сприяло руйнуванню покриття. Тепер же зробимо і прочищення системи, і нові зливоприймачі, тож асфальт триматиметься довше”, –  розповідає мер.

“Загалом же, аби привести до ладу всі міські дороги і тротуари, потрібно кількасот мільйонів гривень. Зрозуміло, що цих коштів у бюджеті нема, але намагаємося зробити максимально все можливе, так, до Великодня вже відновили близько кілометра тротуарів”, – зазначає міський голова. Минайську ж ремонтуватимуть за наші гроші, які розподіляє держава, централізовано збираючи так званий акциз на пальне. А відтак – після завершення реконструкції Минайської – місто “вибиватиме” в Києві фінансування на капітальний ремонт інших вулиць: на черзі Швабська та Мукачівська.

Уже в найближчі дні в місті обмежать підйом до Ужгородського замку вулицею Духновича великовагового транспорту (у тому числі і важких автобусів, як то ЛАЗ-ів). Адже такий транспорт нищить бруківку, туристам же краще піднятися до міської фортеці пішки, і незабаром там вперше за кілька років облаштують тротуар – повідомила Інтернет-виданню zakarpatpost.net прес-секретар міського голови Алла Хаятова.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.