Іноземні ліки замінять на вітчизняні

Невдовзі частка вітчизняних лікарських засобів, біотехнологічних препаратів, зокрема вакцин та сироваток, на ринку України значно зросте. Міністерство охорони здоров’я України розробило та запропонувало до обговорення відповідний проект концепції Державної цільової програми із розвитку імпортозамінних виробництв в Україні у 2011 – 2021 роках, пише газета «Медичний світ».

Реалізація програми дасть змогу  вже до 2021 року задовольнити внутрішній попит та забезпечити потребу охорони здоров’я України в лікарських препаратах вітчизняного виробництва не менш ніж на 50 % у грошовому еквіваленті та на 85 % за номенклатурою лікарських препаратів. Програмою також передбачено налагодити виробництво в Україні саме тих препаратів, які закуповуються державним коштом, що, за оцінками експертів, забезпечить значну економію у бюджеті країни.

Ліки, які вироблятимуться в Україні, не поступатимуться імпортним препаратам за ефективністю, безпечністю та якістю, і за розрахунками спеціалістів МОЗу, завдяки зниженню вартості будуть доступніші громадянам.

Статистика свідчить, що останні 10 років частка вітчизняних засобів на фармацевтичному ринку постійно скорочувалась (з 39 % у 2005 р. до 26,5 % у 2011 р.). Нині в Україні зареєстровано 14308 лікарських засобів, із яких 11527 – торгових марок готових лікарських засобів, інші – субстанції та упаковки in bulk. З міжнародними непатентованими назвами (INN) числиться 1343 лікарських засобів. Із них всього 232 INN (17,3 %) – препарати вітчизняних виробників, 692 INN (51,5%) – імпортні препарати, а 419 INN (31,2 %) мають торгові марки як імпортних, так і вітчизняних виробників одночасно.

Виконання програми розвитку імпортозамінних виробництв, на думку розробників, надасть можливість швидко забезпечити виготовлення багатьох життєво важливих вітчизняних лікарських засобів та вивести на сучасний рівень вітчизняні наукові дослідження із розробки та створення оригінальних фармацевтичних субстанцій.

kmu.gov.ua