В Ужгороді затверджені нові норми благоустрою

На черговому пленарному засіданні Ужгородської міської ради теми благоустрою, окрім технічних рішень про спрямування коштів на ремонти вулиць, ліфтів і покрівель стосувалися дві доволі стратегічні ухвали. В місті затвердили Порядок встановлення вивісок – відтепер у цьому процесі будуть чіткі “правила гри”, документ має на меті посприяти впорядкуванню вигляду Ужгорода, передовсім історичного центру.

Відтак депутати затвердили зміни до Правил благоустрою, які діють в Ужгороді. А саме – щодо порядку утримання пам’яток культурної та історичної спадщини. Зокрема, документом закріплені заборони знищення, руйнування і самовільного демонтажу елементів будівлі або її “столярки” й оздоби, визначено, що власник або утримувач повинен належно дбати про будівлю, яка належить до історичного центру та забезпечити демонтаж самочинно прибудованих елементів.

Також сесія затвердила кілька документів – Положень, які регулюють майнові і земельні відносини. Як то Положення про управління майном міста, Тимчасовий порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові, які, зокрема, передбачають, що не допускається влаштування приміщень нежитлового призначення у житлових будинках для розміщення об’єктів, які порушують умови проживання мешканців (уповні Порядок буде оприлюднений, як належить). Як уже повідомлялося, було вирішено продовжити “земельний мораторій” – не розглядати питання щодо виділення землі під індивідуальну забудову до наступного року.

А також було задоволено два прокурорські протести: на рішення сесії міської ради 1999-року “Про місця для проведення мітингів і маніфестацій, та рішення виконкому від 2009-го року “Про порядок узгодження заяв на проведення масових заходів”. Щодо останнього – на одне з найближчих засідань виконкоми буде винесений новий проект порядку, який стосуватиметься організаційних моментів культурно-масових заходів (фестивалів, змагань, ярмарків, концертів тощо, які мають бути відповідно забезпечені організаційно) – інформує прес-служба міської ради. Вільному проведенню мирних зібрань громадян (мітингів і маніфестацій) міська влада перешкоджати не буде.

zakarpatpost.net/