Представники ЄС наперебій виголошують критичні заяви щодо справедливості і об’єктивності українських судів

[Total: 0    Average: 0/5]

Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі екс-прем’єра України Юлії Тимошенко.Про це йдеться в поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон.

“ЄС закликає українські компетентні влади забезпечити чесний, прозорий і неупереджений процес по будь-якій апеляції у справі пані Тимошенко та з інших судових розглядів, які мають відношення до членів колишнього уряду”, – йдеться в заяві.

Ештон зазначила, що ЄС буде переглядати свою політику щодо України відповідно до поваги Києва загальних цінностей і верховенства права і спеціально – його відношенню до даного процесу.

Вона також наголосила на можливих негативних наслідках для двосторонніх відносин, включаючи укладення угоди про асоціацію, політичний діалог і співробітництво в цілому.

Раніше представник прес-служби Ештон Майя Косьянчич, яка зачитала спільну заяву країн ЄС наголосила, що Євросоюз вважає політично мотивованим вирок Юлії Тимошенко.

“Суд не відповідав міжнародним стандартам у тому, що стосується справедливого, транспарентного й незалежного юридичного процесу, до чого ми неодноразово закликали в попередніх заявах”, – сказала вона журналістам у Брюсселі.

“Це (вирок), на жаль, підтверджує, що правосуддя (в Україні) застосовується вибірково при політично мотивованих судових переслідуваннях лідерів опозиції та членів колишнього уряду”, – йдеться в заяві.

У свою чергу, в Європейській комісії розраховують, що ситуація навколо Юлії Тимошенко буде вирішена після апеляції на вирок щодо “газової справи”.

“Має місце паралельний процес декриміналізації певної кількості статей Кримінального кодексу. Цей процес ще не закінчився, крім того, не розпочато процес апеляції. Я буду чітко за цим стежити, і ми все ще віримо, що рішення буде знайдено”, – заявив член Європейської комісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Він також повідомив, що вже у вівторок буде висловлена ​​офіційна позиція Єврокомісії з цього приводу.

tsn.ua

 

Loading...

Comments are closed.