На Закарпатті створять базу донорів крові

В Ужгороді та Мукачеві з 26 березня по 8 квітня 2012 року проходить акція «Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя».

Проблема донорства наразі гостро стоїть у більшості країн світу. Не є винятком і Україна. Часто надіятися на допомогу від когось марно, однак, кожен з нас може долучитися до доброї справи і внести свою краплю для тих, хто цього справді потребує. З цією ідеєю і проводиться акція «Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя». Про це  повідомили організатори акції.

Початковою метою є допомога у накопиченні резерву крові для Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру (ЗОКОД) та для онко-гематологічного відділення обласної дитячої лікарні. Однак організаторами поставлена і більш глибока мета – створення бази донорів, яка істотно спростить терміновий пошук донора з потрібною групою крові.

Організаторами акції є молодіжні організації Мукачівської православної єпархії за підтримки державних органів, зокрема Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, та численних студентських організацій – профкому Ужгородського державного університету, студентської ради Закарпатського державного університету, ГО «Єдине студентство», міжнародної організації «Айсек» та ряду інших.

Всі бажаючі можуть приходити за вказаними адресами щовівторка та щочетверга з 9.00 до 12.00 год к.ч.
У зв’язку з особливостями статусу донора, потрібно дотримуватися наступного:
1.    Здача крові має відбуватися після легкого сніданку. Донор має добре виспатися і відпочити.
2.    В день здавання крові категорично забороняється палити та вживати алкоголь.
3.    Потрібно обов’язково мати із собою паспорт.
4.    НЕ МОЖУТЬ бути донорами особи, які перехворіли гепатитом, сифілісом, мають хронічний туберкульоз.

Адреси пунктів здачі крові:
 м.Ужгород, вул. Толстого,15 – Закарпатська обласна станція переливання крові (телефони координаторів: Василь +380503727174, Світлана +0950861004).

м.Мукачево, вул. Пигорова, 4а – Відділення заготовки та переливання крові, Мукачівська центральна районна лікарня (телефони координаторів: Тетяна +380958051844, Іванна +380507391951).

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.